Nowa edycja programu Kreatywna Europa na lata 2021-2027

Nowa edycja programu Kreatywna Europa na lata 2021-2027

Nowa edycja programu Kreatywna Europa na lata 2021-2027

Udostępnij

Zakończyły się rozmowy pomiędzy Parlamentem Europejskim a państwami członkowskimi Unii Europejskiej, dotyczące kolejnej edycji programu Kreatywna Europa. Nowa edycja programu dysponować będzie budżetem w wysokości 2.4 miliarda euro.

Nadchodząca siedmioletnia edycja nadal kłaść będzie nacisk na różnorodność kulturową i językową w Europie. Pomoże artystom, twórcom, osobom zawodowo zajmującym się kulturą oraz organizacjom kulturalnym współpracować i współtworzyć ponad granicami, docierając do nowych odbiorców i rozwiązując problemy społeczne, jednocześnie podnosząc umiejętności i kompetencje wśród profesjonalistów w sektora. Większy nacisk położony zostanie na wykorzystanie nowych technologii, co pozwoli sektorowi zachować konkurencyjność i nadążyć za zielonymi i cyfrowymi zmianami.

Po raz pierwszy w ramach programu Kreatywna Europa wspierany będzie również sektor mediów informacyjnych w ramach części międzysektorowej Programu, za pośrednictwem działań promujących umiejętność korzystania z mediów, pluralizm i wolność mediów.

Po zakończeniu negocjacji trójstronnych, nowe przepisy muszą zostać zatwierdzone przez Parlament Europejski i Radę Europejską.

Więcej informacji znajduje się na stronie Komisji Europejskiej.

[źródło: wirtualnywydawca.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się