Ogólnopolska Izba Księgarń
"Arnhem", Antony Beevor

"Arnhem", Antony Beevor

Nowa książka Antony'ego Beevora "Arnhem"

Udostępnij

Poznaj historię największej w dziejach operacji powietrzno-desantowej, w której polscy żołnierze po raz kolejny wykazali się bohaterstwem i odwagą. O tym bardzo ważną i ciekawą książkę napisał znany polskim czytelnim Antony Beevor.

 

W swojej najnowszej książce Antony Beevor opowiada dramatyczną historię bitwy o Arnhem, która od początku była skazana na niepowodzenie. Przywołuje zarówno nowe, jak i te już zapomniane źródła z holenderskich, brytyjskich, amerykańskich, polskich i niemieckich archiwów. Rekonstruuje straszliwą rzeczywistość tego epickiego starcia.

"Arnhem", to także chwalebna karta, którą piszą żołnierze polskiej 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Wyszkoleni z myślą o oswobodzeniu okupowanej ojczyzny zostają wbrew woli dowódcy zrzuceni nad Arnhem.  Pomimo dramatycznej sytuacji  po wylądowaniu wykazują się odwagą i determinacją, ratując Brytyjczyków przed sromotną klęską.
Tymczasem generał Montgomery oskarża Polaków o tchórzostwo i obarcza winą za rezultat operacji.

Arnhem to  nie tylko opis pojedynczej bitwy.Dzięki niepowtarzalnemu i porywającemu stylowi narracji to wgląd w samo serce wojny.

 

Premiera: 28 listopada 2018 roku

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się