Ogólnopolska Izba Księgarń
BookBook, ul. Gdańska 17, Bydgoszcz

BookBook, ul. Gdańska 17, Bydgoszcz

Nowa księgarnia BookBook w historycznej kamienicy w Bydgoszczy

Udostępnij

2 października 2018 r., księgarnia z wieloletnią tradycją w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 17 rozpoczęła nowy etap swojego istnienia pod szyldem BookBook. Otwarcie zaplanowane na początek roku akademickiego, rozpoczęliśmy rabatami na wiele pozycji książkowych oraz gier i puzzli na które czekają Bydgoszczanie. Zaproponowaliśmy ofertę dla najmłodszych i starszych czytelników.

W księgarni pracują te same Panie, co przez ostatnie lata doradzały Państwu w wyborze lektur. Dziękujemy Paniom za ich trud, ale i nieustający uśmiech. Dziś wielu Klientów z wielkimi uśmiechami od ucha do ucha odwiedziło nasze nowe miejsce na mapie Bydgoszczy. Wiele osób czekalo na powrót w tym miejscu księgarni. Zabytkowe, skrzypiące drzwi nie zamykały się już od porannych godzin...Cieszymy się, że jesteście z nami, czekamy na Was codziennie.

Księgarnie BookBook należą do ogólnopolskiej sieci księgarń Przedsiębiorstwo Dom Książki Sp. z o.o. Tworzy ją w tej chwili dziewięciu udziałowców: dwie osoby fizyczne (Kristof Zorde i Elżbieta Pustoła), sześć wydawnictw (Czarna Owca, Helion, Prószyński Media, PUBLICAT S.A., DW REBIS, Zysk i Ska) oraz hurtownia książek Super Siódemka. To pierwszy przypadek na polskim rynku, kiedy grupa wydawców zrzeszyła się i przejęła sieć księgarni. Księgarnie BookBook istnieją już w Białymstoku, w Warszawie, w Trójmieście, na Podhalu, na terenie Wielkopolski i Małopolski oraz Górnego i Dolnego Śląska.

W 1852 roku dwupiętrową kamienicę zwieńczoną krenelażem przy ul. Gdańskiej 17 na rogu z ul. Pomorską w Bydgoszczy wzniesiono z inicjatywy Alexandra Wilhelma Timma. Wówczas była jedną z największych w tej dzielnicy.

Kamienica ma wieloletnią tradycję księgarską, ale nie tylko. Mieszkał w niej m.in. Stanisław Brzęczkowski, grafik, typograf i pedagog. W Bydgoszczy osiadł w 1935 r., kiedy podjął pracę doradcy w Zakładach Graficznych Instytutu Wydawniczego "Biblioteka Polska". Wkrótce objął także funkcję kierownika technicznego drukarni, wówczas największej w Polsce i dysponującej najnowocześniejszym sprzętem. Niezależnie Brzęczkowski intensywnie rozwijał się twórczo. Jego prace eksponowano na wielu wystawach m.in. w Monachium, Hamburgu, Warszawie i Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy!

Księgarnia BookBook Bydgoszcz
Ul. Gdańska 17, 85-005 Bydgoszcz


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się