Nowa odsłona akcji „Żyjące książki”, czyli wielkiej zbiórki książek na cele społeczne

Nowa odsłona akcji „Żyjące książki”, czyli wielkiej zbiórki książek na cele społeczne

Nowa odsłona akcji „Żyjące książki”, czyli wielkiej zbiórki książek na cele społeczne

Udostępnij

25 lutego wystartowała nowa odsłona prowadzonej przez Fundację Ekologiczną ARKA akcji „Żyjące książki”, której głównym elementem jest ogólnopolska zbiórka książek na cele społeczne. 

Zebrane środki zostaną wykorzystane do organizacji charytatywnych kiermaszów, a środki z tych kiermaszów zostaną przekazane na pomoc dzieciom z domów dziecka lub bezdomnym zwierzętom. W ramach akcji „Żyjące książki” organizowane są happeningi, warsztaty oraz akcje edukacyjne.

„Żyjące książki” to także duże przedsięwzięcie edukacyjne. W ciągu 5 lat w tej części akcji uczestniczyło ponad 250 tysięcy dzieci i młodzieży. W tym roku na razie zgłosiło się 56 tysięcy 283 uczestników. Zgłoszenia potrwają jeszcze do 10 marca, a wszelkie szczegóły są dostępne TUTAJ.  

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mają domu niepotrzebne książki do wysyłania ich na adres: Fundacja Ekologiczna ARKA, ul. Kosmiczna 15B, 43-300 Bielsko-Biała. Książki zostaną sprzedane w ramach organizowanych cyklicznie kiermaszów charytatywnych. Za zebrane w ten sposób pieniądze Fundacja ARKA pomaga zwierzętom z zaprzyjaźnionej Przystani Ocalenie, a wkrótce także innych schronisk dla koni. Jak podają organizatorzy akcji, każda dobra książka to 1 kilogram warzyw dla zwierząt.

Już 25 lutego Fundacja Ekologiczna ARKA zaprasza na kiermasz do Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Całkowity dochód z niego zostanie przeznaczony na cele społeczne. Oprócz wsparcia dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych organizatorzy chcą też pomagać bezdomnym zwierzętom (leczyć je czy też kupować im jedzenie). W następnej kolejności zaplanowane są kiermasze  w Poznaniu, Płocku, Katowicach i Krakowie.

Akcja „Żyjące książki” po raz pierwszy odbyła się pięć lat temu. Przez ten czas jej organizatorom udało się zebrać na cele społeczne ponad 200 tysięcy złotych. W działaniach edukacyjnych prowadzonych w ramach akcji łącznie wzięło udział ponad 256 tysięcy osób, zaś ponad 100 tysięcy książek zyskało drugie życie.

Partnerami akcji są: Galeria Sfera, Urząd Miasta Bielska-Białej, Grupa Kęty, Aluprof, Alupol, Rekopol, a także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się