Nowa odsłona Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza

Nowa odsłona Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza

Nowa odsłona Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza

Udostępnij

Zgłoszenia do 26. edycji Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza ruszą 3 kwietnia. W 2023 roku Konkurs odbędzie się w nowej, zmienionej formie.

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza jest wyjątkową inicjatywą w Polsce, która rokrocznie towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie®. Nagradzane są dzieła polskich autorów wnoszące istotny wkład w rozwój światowej nauki i kultury. Celem Konkursu jest popularyzacja książek z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki, poprzez aktywizowanie i motywowanie obecnych na polskim rynku wydawnictw do publikowania dokonań naukowców i badaczy. Laureat otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł.

Do 2022 roku konkurs koncentrował się przede wszystkim na literaturze naukowej. Od 2023 roku organizatorzy do udziału zapraszają również wydawców książek popularnonaukowych. Celem wprowadzonej zmiany jest przede wszystkim popularyzacja osiągnięć polskich naukowców i badaczy oraz przekazania wiedzy jak najszerszemu gronu odbiorców, nie tylko akademickich.

Do Jury Konkursu dołączyły prof. Dominika Dudek, profesor nauk medycznych, kierownik Katedry Psychiatrii i Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,  oraz prof. Małgorzata Kossowska, profesor nauk humanistycznych, kierownik Zakładu Psychologii Społecznej i Center for Social Cognitive Studies w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W składzie jury niezmiennie pozostają: prof. Władysław Stróżewski (przewodniczący), prof. Andrzej Chwalba, prof. Andrzej Mączyński, prof. Ryszard Nycz, prof. Jan Ostrowski, prof. Leszek Polony, prof. Piotr Sztompka.

Szczegóły i regulamin znaleźć można pod tym adresem.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się