Jedność - Wakacje z książkami
Nowa oferta edukacyjna online Zamku Królewskiego w Warszawie

Nowa oferta edukacyjna online Zamku Królewskiego w Warszawie

Nowa oferta edukacyjna online Zamku Królewskiego w Warszawie

Udostępnij

Od 27 kwietnia br. Zamek Królewski w Warszawie inauguruje cykl 5 webinariów pod wspólnym hasłem „Historia po królewsku”. Będę one prezentowane o stałej porze – o godz. 18.00, a ich tłem będzie zawsze Sala Wielka.

 

Pierwsze z internetowych seminariów, noszące tytuł „Zamek Królewski w Warszawie – miejsce władzy, ceremonii i majestatu”, transmitowane poprzez zamkowy kanał YT na Facebooku i stronie internetowej poprowadzi prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie.

Prof. Wojciech Fałkowski będzie też bohaterem kolejnego z cyklu tych spotkań, 3 maja br., kiedy opowie o Konstytucji 3 maja.

A oto kolejne propozycje tego cyklu: 

11 maja - Alicja Jakubowska: „Obrazy Rembrandta w kolekcji Zamku Królewskiego w Warszawie”.

18 maja - Tomasz Drapała: „Canaletto. Wenecjanin w Warszawie”.

25 maja - Monika Drąg: „Królewskie ogrody jako symbol nadziei”.

W związku ze zbliżającą się 229. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja Zamek Królewski w Warszawie zapowiada także nową akcję edukacyjną „3maj po królewsku”. 

To 10 gotowych scenariuszy lekcji online, przygotowanych przez pracowników Działu Oświatowego Zamku na temat Konstytucji 3 maja, które wraz z filmem „Konstytucja 3 maja. Historia prosto z Zamku”, plikiem graficznym dokumentu Konstytucji 3 maja, a także schematycznym oznaczeniem i opisem postaci wydarzenia ze znanego obrazu Jana Matejki zostały wysłane do ponad 20 tysięcy szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce. Z materiałami tymi można też zapoznać się na stronie internetowej Zamku. 

Zdjęcie do pobrania: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/157822,,nowa-oferta-edukacyjna-online-zamku-krolewskiego-w-warszawie-

Źródło informacji: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się