Jedność - Dzień dziecka
Mister -nNowa powieść E L James odnosi spektakularny sukces

Mister- nowa powieść E L James odnosi spektakularny sukces

Nowa powieść E L James odnosi spektakularny sukces

Udostępnij

Mister” triumfuje na listach bestsellerów. Zajmuje pierwsze miejsce na oficjalnej liście bestsellerów w Wielkiej Brytanii (Nielsen Bookscan) i w Niemczech (Der Spiegel). Obecnie plasuje się na drugim miejscu wśród najczęściej sprzedawanych książek na Amazon.com

W pierwszym tygodniu od premiery Brytyjczycy kupili prawie 60 000 egzemplarzy ‒ takiego sukcesu nie odniosła żadna powieść od czasów „Początku” Dana Browna. Włoski przekład „Mistera” również szturmem zdobywa listy bestsellerów.

Polskie wydanie nowej książki autorki „Pięćdziesięciu twarzy Greya” będzie miało swoją premierę 5 czerwca

Tłem powieści jest współczesny Londyn. Dla Maxima Trevelyana życie było niezwykle łaskawe: uroda, arystokratyczne koneksje i pieniądze sprawiły, że nigdy nie musiał pracować, a noce rzadko spędzał samotnie. To idylliczne życie przerywa jednak coś, na co mężczyzna nie jest gotowy: Maxim dziedziczy rodzinny tytuł szlachecki, cały majątek i gigantyczne posiadłości... a także wszelkie wiążące się z nimi obowiązki. To rola, z którą nie umie się zmierzyć.

Największym wyzwaniem będzie jednak walka z pożądaniem pewnej tajemniczej młodej kobiety, która niedawno pojawiła się w Anglii. Ta dziewczyna ma w sobie coś więcej niż niebezpieczna, skomplikowana przeszłość. Małomówna, piękna i z ogromnym talentem muzycznym, nęci Maxima swoim sekretem, wzbudzając w nim namiętność, jakiej dotąd nie doświadczył. Kim jest Alessia Demachi? Czy Maxim obroni ją przed zagrażającymi jej wrogami? I co uczyni dziewczyna, gdy dowie się, że jej kochanek również skrywa mroczne tajemnice?

Prowadzący od serca wielkomiejskiego Londynu przez dzikie wrzosowiska Kornwalii aż do zimnych, budzących grozę bałkańskich krajobrazów „Mister” to pełna niebezpieczeństw i pożądania podróż zapierająca dech w piersiach aż do samego końca.

E L James jest nieuleczalną romantyczką i zadeklarowaną fangirl. Po dwudziestu pięciu latach pracy w telewizji postanowiła spełnić swoje dziecięce marzenie i zacząć pisać powieści, które podbiją serca czytelników. Tak powstał kontrowersyjny, zmysłowy romans „Pięćdziesiąt twarzy Greya” oraz jego dwie kontynuacje, „Ciemniejsza strona Greya” i „Nowe oblicze Greya”. W 2015 wydała bestsellerową powieść „Grey”, opowiadającą fabułę jej pierwszej powieści oczami Christiana Greya, a w 2017 – „Mroczniej”, drugą część nowej trylogii, która także znalazła się wysoko na listach bestsellerów. Jej książki zostały przełożone na pięćdziesiąt języków i sprzedały się w ponad 150 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Magazyn „Time” uznał E L James za jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie, a „Publishers Weekly” okrzyknął ją Człowiekiem Roku.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się