Ogólnopolska Izba Księgarń
 "Plaga olbrzymów", Kevin Hearne

"Plaga olbrzymów", Kevin Hearne

Nowa powieść Kevina Hearne'a - "Plaga Olbrzymów" - trafia do księgarń

Udostępnij

Do księgarń trafiła właśnie "Plaga olbrzymów" Kevina Hearne’a, autora bestsellerowej serii o Żelaznym Druidzie. Plaga olbrzymów to pierwszy tom nowego cyklu  - „Siedem kenningów”, w którym Hearne tworzy własną mitologię, pełną zmiennokształtnych bardów, walczących z ogniem olbrzymów i nastolatków rozmawiających z oszałamiającymi stworzeniami.

To opowieść o inwazji olbrzymów, z którymi walkę podejmuje wojowniczka Tallyand, stawką w grze jest dla niej życie synów. Z kolei Abhi odkrywa, że włada magiczną mocą, która jest wyjątkowym darem, ale może go również doprowadzić do zguby. Historyk Dervan natomiast zostaje wbrew swojej woli uwikłany w polityczną intrygę, kiedy otrzymuje od władny wyjątkowe zlecenie… Ich losy splatają się w głębokiej, wzruszającej opowieści o zwykłych ludziach, którzy w niezwykłych czasach stają się bohaterami, a ich losy legendą.

 „Siedem kenningów” - nowy cykl autora bestsellerowej serii „Kroniki Żelaznego Druida”.

Kevin Hearne z serią o Żelaznym Druidzie trafił na listę bestsellerów „New York Timesa”. W nowym cyklu utalentowany pisarz tworzy własną mitologię, w której nie zabraknie zmiennokształtnych bardów, walczących ogniem olbrzymów i nastolatków rozmawiających z oszałamiającymi stworzeniami. 

Wojowniczka Tallynd musi stawić czoło inwazji olbrzymów, które zamierzają wyciąć w pień cały jej kraj. Właśnie rozpoczęła się dla niej gra o najwyższą stawkę: życie synów. Z kolei Abhi, którego rodzina zawsze parała się łowami, marzy o innym życiu i wyrusza na poszukiwanie swego przeznaczenia. Wkrótce okazuje się, że włada magiczną mocą, która może się okazać niezastąpiona w walce z olbrzymami – jeśli wcześniej nie zniszczy jego. Historykowi Dervanowi zaś, któremu marzy się proste, ciche życie, władca zleca spisanie opowieści tajemniczego barda. Uczony zostaje wciągnięty w skomplikowaną polityczną intrygę. Czy teraz na jaw wyjdą i jego najskrytsze sekrety? 

Kilka słów o autorze:

 Kevin Hearne urodził się w Arizonie. Uczy angielskiego, a kiedy nie sprawdza stosów prac domowych i nie pisze powieści, hoduje bazylię i maluje pejzaże z córką. Ponadto lubi urządzać piesze wycieczki, czytać komiksy i mieszkać sobie z rodziną w tycim, acz przytulnym domku.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się