Egmont Polska dla dzieci

Egmont Polska dla dzieci

Nowe książki dla dzieci, które uczą się czytać w serii Hania i Przyjaciele

Udostępnij

1. lutego br. na półki księgarskie trafiły dwa nowe tytuły w serii Hania Humorek i przyjaciele Megan McDonald. Autorka ponownie pisze dla nieco młodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem. „Rysiek Zyga. Zdumiewający Pan Magik” i „Mania Pisania słynna reporterka” to nowe, zabawne opowiadania, z kolorowymi ilustracjami i dużą czcionką – w sam raz na początek przygody z czytaniem.

Hani Humorek nie trzeba nikomu przedstawiać. Ta błyskotliwa, pełna energii trzecioklasistka o nieograniczonej wyobraźni mieszka wraz z rodzicami i młodszym bratem, ma ulubionego nauczyciela – pana Łopucha, muchołapkę o wdzięcznym imieniu Szczęki i grono przyjaciół – paczkę, z którą nie sposób się nudzić. Wśród nich są więc najbliższy przyjaciel Hani – Rysiek, oraz Mania Pisania. To oni właśnie stali się głównymi bohaterami najnowszych książek z cyklu Megan McDonald, która oprócz serii o Hani Humorek, osobnej o Hani i jej bracie Smrodku postanowiła stworzyć zupełnie nowe pozycje dla najmłodszych – Hania Humorek i przyjaciele. Dotychczas w tej serii ukazała się Julka Wróbel i przygoda ze świnką.

Nowy cykl autorki charakteryzuje się nieodzownym w jej książkach humorem i dystansem do świata. Opowieści o Hani i Ryśku oraz Mani Pisani są zwięzłe, proste, ale i przewrotne, po trosze dydaktyczne, lecz nie w sposób nachalny. Opowiadają o prawdziwej przyjaźni, współpracy, fachu dziennikarskim, ale i magicznych sztuczkach z przymrużeniem oka. Są dostosowane do potrzeb młodego czytelnika, zabawne, opatrzone atrakcyjnymi kolorowymi ilustracjami autorstwa Erwina Madrida, wydane na kredowym papierze z zastosowaniem dużej czcionki ułatwiającej czytanie. Teraz również młodsze rodzeństwo wielbicieli Hani będzie mogło poznać jej przygody, a także przygody jej przyjaciół.

Nie oznacza to, że Egmont zapomniał o wiernych fanach Hani Humorek. Już jesienią nowy tom w głównym cyklu Hania Humorek i lista marzeń oraz Hania Humorek i Smrodek. Święto dziękczynienia.

Jedno jest pewne – Hania Humorek i jej przyjaciele każdemu poprawią nawet najbardziej paskudny humorek! Fani rezolutnej trzecioklasistki przeczytają oba opowiadania z zapartym tchem. Polecamy!

Seria: Hania Humorek i przyjaciele.
Tytuł: Rysiek Zyga. Zdumiewający Pan Magik
Autor: Megan McDonald
Ilustrator: Erwin Madrid
Tłumaczenie: Aldona Możdżyńska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 64  
ISBN: 978-83-281-2321-2
Wiek: dzieci 6+
Cena:19,99 zł