Nowość Jedności:  "Kresy. Śladami wielkich Polaków"

Nowość Jedności: "Kresy. Śladami wielkich Polaków"

Nowość Jedności: "Kresy. Śladami wielkich Polaków", tom.1 od Sobieskiego do Lema

Udostępnij

Pragniemy  poinformować, że nakładem Wydawnictwa JEDNOŚĆ ukazał się wyjątkowy album pt. Kresy. Śladami wielkich Polaków. Tom 1. Od Sobieskiego do Lema To przepiękne opracowanie o Kresach powstało dzięki współpracy duetu dziennikarsko-fotograficznego, Magdy i Mirka Osip-Pokrywka.

Nota o książce:

Album „Kresy” to sentymentalna podróż śladami naszych słynnych rodaków pochodzących ze wschodnich rubieży Rzeczpospolitej. Spośród wielu wybitnych kresowiaków wybrali oni kilkanaście postaci, które zostaną przedstawione w dwóch tomach. Znajdują się wśród nich królowie, wodzowie, bohaterowie powstań, męczennicy za wiarę, poeci, pisarze i muzycy, żyjący różnych czasach: od średniowiecza aż po schyłek XX wieku.

Bohaterami pierwszego tomu są: Jan III Sobieski, św. Andrzej Bobola, Emilia Plater, Adam Mickiewicz, Henryk Sienkiewicz, Józef Piłsudski, Czesław Niemen i Stanisław Lem. Podążając ośmioma biograficznymi szlakami przez dawne ziemie Rzeczpospolitej, poznamy Ziemię Lwowską, Wołyń, Podole, Polesie, Wileńszczyznę, Grodzieńszczyznę, Nowogródczyznę, Dzikie Pola, Krym i Inflanty.

Oglądając wspaniałe zdjęcia tworzące ten album, zachwycimy się mitycznymi twierdzami, magnackimi rezydencjami, pałacami i dworami szlacheckimi oraz mieszczańskimi kamienicami. Lepiej pojmiemy fenomen Kresów, oglądając słynne katolickie kościoły, katedry i kolegiaty oraz świątynie innych wyznań tworzące tę wielokulturową mieszankę.
To ważna lekcja historii, którą każdemu z nas wypada odrobić.

Kilka słów o autorach:

Autorzy: Mirek i Magda Osip-Pokrywka tworzą zespół dziennikarsko-fotograficzny. Podróżują po świecie i publikują materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych. Są autorami kilku przewodników turystycznych po krajach europejskich, a także leksykonów zabytków architektury kresowej.

W wydawnictwie JEDNOŚĆ ukazały się ich książki: Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II ( opracowanie również w wersji angielskojęzycznej Poland. Following the Paths of Saint John Paul II), Świętokrzyskie. Od Łysogór po Ponidzie.

Tytuł: Kresy.Śladami wielkich Polaków.Tom 1. Od Sobieskiego do Lema
Autorzy: Magda i Mirek Osip-Pokrywka
Wydawca: wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2019
Wydanie: I
Objętość: 424 strony
Format:20.5 x 28.5 cm
Oprawa:twarda
ISBN:978-83-81441-15-5
EAN: 9788381441155
Cena katalogowa: 89,00 zł

Podoba mi się, kupuję:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się