Ogólnopolska Izba Księgarń
 "Nieistotne wizerunki",  Paolo Sorrentino

"Nieistotne wizerunki", Paolo Sorrentino

Nowość REBIS-u: Paolo Sorrentino -15 stycznia ukaże się jego nowa książka pt. "Nieistotne wizerunki"!

Udostępnij

Paolo Sorrentino po kilkuletniej przerwie wraca do kin z komediodramatem „Oni”, a 15 stycznia w księgarniach pojawi się jego nowa książka pt. „Nieistotne wizerunki”. To wspaniała powieść o ludzkiej egzystencji.

Nota o książce:

Co łączy życie Elsiny Marrone, niezrównanej w kołysaniu biodrami miliarderki, z życiem Peppina Valletty, romantycznego śpiewaka z piano baru, albo  Lindy Giugiù, niepokonanej przy pokerowym stole? Łączy je właśnie to, że każde z nich jest życiem. Składają się z mnóstwa być może nieistotnych, ale przez to wcale nie drugorzędnych zdarzeń.

Biorąc za punkt wyjścia portrety autorstwa Jacopa Benassiego, Paolo Sorrentino wyobraża sobie historie uwiecznionych na nich osób, nie wiedząc, kim są ani co robią. Z błyskotliwym humorem łączy różne rejestry i treści, w jednym zdaniu przechodząc od cierpienia do śmiechu, od wzruszenia do ironii, snując niesplecione ze sobą opowieści o miłości, samotności i przyjaźni, komedie, melodramaty, tragedie i farsy.

Kilka słów o autorach: 

Paolo Sorrentino jest autorem scenariuszy do filmów, które również wyreżyserował: L’uomo in più (2001), Le conseguenze dell’amore (2004), L’amico di famiglia (2006), Boski (2008, Nagroda Jury na Festiwalu w Cannes), Wszystkie odloty Cheyenne’a (2011), Wielkie piękno (2013, Oscar, BAFTA oraz Złoty Glob dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego), Młodość (2015) oraz serialu Młody papież (2016). W 2018 na ekrany kin wszedł jego najnowszy, prowokacyjny film Oni (Loro). REBIS wydał jego zbeletryzowany scenariusz filmu Młodość.

Jacopo Benassi, fotograf. Współpracuje m.in. z czasopismami „Rolling Stone”, „GQ”, „Wired Italia”, „Le Figaro”, „Gioia”. W 2009 roku ukazała się jego obszerna monografia The Ecology of Image.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się