Drugie spotkanie", Maciej Miłkowski

Drugie spotkanie", Maciej Miłkowski

Nowość Zeszytów Literackich: Maciej Miłkowski "Drugie spotkanie"

Udostępnij

Zeszyty Literackie anonsują nowy tom opowiadań Macieja Miłkowskiego - jednego z najciekawszych autorów młodego pokolenia pt. "Drugie spotkanie".

Pod warstwą ironii, za uśmiechem, czasami kpiną skryte są cierpienia, miłosne fascynacje, świat głębokiego serio. Mając w pamięci książki Nabokova, czeskich i południowoamerykańskich klasyków Miłkowski udowadnia, że o Zagładzie, o historii warto pisać w sposób nowoczesny, bo wtedy dopiero można odczuć jej bolesne piętno.


"Czuł, że wokół niego zaciska się pętla. Nie był już w stanie dłużej pracować, nie był w stanie czytać, chodzić na Miodową, mijać bramy, którą widział już tylko on jeden. W sześćdziesiątym ósmym wreszcie zdecydował się wyjechać. Sprzedał książki, sprzedał wszystko, co się dało. Kupił już nawet bilet, w końcu jednak nie wyjechał. Mieszkanie numer trzynaście — to musi być na samej górze. W miejscu, gdzie upadł na chodnik, dzisiaj stoi kiosk. Tak sobie to wyobrażam."
MACIEJ MIŁKOWSKI
» kup teraz
wist
Maciej Miłkowski "Wist"
Opowiadania pozornie proste z początku wciągają czytelnika w misternie skonstruowane historie. Jego prozę można porównać z opowiadaniami Vladimira Nabokova —mistrzostwo języka i konstrukcji psychologicznej postaci.


"Jestem idiotycznie uwięziony w Polsce, a jeszcze bardziej w polskim języku. Język bowiem to nie jest wybór, język to jest więzienie.
Chciałbym napisać opowiadanie. Chciałbym odnaleźć je, natknąć się na nie — kompletne i ukształtowane. Chciałbym wydobyć je z niezasłużonego niebytu, wytrzeć z wilgotnego zapomnienia, otrząsnąć z kurzu i wyprowadzić na powierzchnię, aby przedstawić zalęknionemu audytorium. Oto moje opowiadanie — dopełnione i konieczne".
MACIEJ MIŁKOWSKI
» zobacz

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się