Nowości książkowe Wydawnictwa Jedność: albumy

Nowości książkowe Wydawnictwa Jedność: albumy

Nowości książkowe Wydawnictwa Jedność: albumy

Udostępnij

Portal Księgarski prezentuje najnowsze książki Wydawnictwa JEDNOŚĆ z serii wydawnictwa albumowe o sztuce. Napisz lub zadzwoń - sprzedaz@jednosc.com.pl, +48 41 349 50 50 

1. Caravaggio, Stwarzanie widza

Nota o książce:

Ten album ma dwie ogromne zalety: z jednej strony pokazuje nam w oszałamiającej jakości i w dużych rozmiarach ponad 300 reprodukcji dzieł malarskich Caravaggia, powiększonych detali jego obrazów oraz prac innych artystów, z drugiej strony jest obszerną i pisaną przez wybitnego europejskiego historyka sztuki analizą twórczości geniusza, który na przełomie XVI i XVII wieku zrewolucjonizował swą stylistyką malarstwo. Refleksja obejmuje kilka kluczowych problemów tej twórczości: uwikłania w erotyzm, obecności przemocy czy skłonności do prowokacyjnej autoprezentacji. Przynosi analizę spojrzeń bohaterów, gestów i motywu dotyku, porusza kwestię relacji artysty z modelem, ukazuje proces „tworzenia” widza i przejawy jego wirtualnej obecności w dziele, interpretuje grę lustrzanych odbić w obrazach oraz ujawnia strukturę napięcia budowanego między materialnością płótna i realizmem obrazu. Album nie tylko dla konesera i historyka sztuki, ale dla każdego miłośnika malarstwa.

Tytuł: Caravaggio
Tytuł oryginału: Caravaggio. La fabbrica dello spettatore
Autor: Giovanni Careri
Seria: albumy
Kategoria: sztuka
Przekład: Krzysztof Stopa
Wydawca: Wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce, premiera: grudzień 2020
Wydanie: I
Objętość: 384 stron           
Oprawa: twarda z obwolutą + etui
Format: 275 x 325  mm   
ISBN: 978-83-8144-192-6            
Cena detaliczna: 160,00 zł 

Zobacz więcej na www.jednosc.com.pl
 

 

2. Muzea Watykańskie. 100 arcydzieł

Nota o książce:

Spośród dwunastu tysięcy udostępnionych przez Muzea Watykańskie eksponatów zespół pracowników i specjalistów dokonał wyboru 100 najbardziej reprezentatywnych dzieł, budujących tożsamość tej instytucji. Tematy zostały wybrane przez zatrudnionych w Muzeach specjalistów ze wszystkich dziedzin: archeologów, historyków sztuki, architektów, historyków, antropologów. Prezentacji kolejnych arcydzieł towarzyszą zwarte informacje o historii powstawania poszczególnych kolekcji, architektach i malarzach tworzących i zdobiących wnętrza, ale sercem albumu są opisy samych dzieł i najwyższej jakości zdjęcia pomieszczeń, obiektów i detali, będące efektem specjalnego projektu fotograficznego. To zarazem wysmakowany rodzaj przewodnika, który bez pośpiechu prowadzi nas przez wszystkie kolekcje Muzeów Watykańskich i pokazuje to, co najcenniejsze w zbiorach: egipskie, greckie i rzymskie starożytności, rzeźby, sarkofagi i inskrypcje, arrasy, mapy, Pinakotekę ze zbiorami malarstwa wszystkich epok, stanze Rafaela, Kaplicę Sykstyńską, skarby Biblioteki Watykańskiej, lapidaria, zbiory etnograficzne a nawet papieskie pojazdy z Pawilonu Powozów.

Recenzja Muzea Watykańskie. 100 arcydzieł

"... Stara zasada mówi, że nie należy oceniać książki po okładce. W tym przypadku można jednak jak najbardziej pozwolić sobie na mały wyjątek. „Muzea Watykańskie. 100 arcydzieł” wydane zostały w formie pokaźnych rozmiarów albumu, z grubą okładką i w eleganckim etui. Tak bogata oprawa, z piękną fotografią na obwolucie, już na pierwszy rzut oka zapowiada wysoką jakość publikacji. Te też oczekiwania znajdują swoje spełnienie na kolejnych stronach książki..." Przeczytaj więcej: histmag.org

Tytuł: Muzea Watykańskie, 100 arcydzieł
Tytuł oryginału: Musei Vaticani. 100 opere da non perdere
Autor: Praca zbiorowa
Seria: albumy
Kategoria: sztuka
Przekład: Stopa Krzysztof
Wydawca: Wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce, premiera: grudzień 2020
Wydanie: I
Objętość: 488 stron
Oprawa: twarda z obwolutą + etui
Format: 240 x 340 mm
ISBN: 978-83-8144-278-7
EAN:9788381442787
Cena katalogowa: 190, 00 zł
Cena u Wydawcy: 161, 50 zł 

Zobacz więcej na www.jednosc.com.pl

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się