Nowość książkowa Wydawnictwa Jedność, seria: Przewodniki | Regionalia

Nowość książkowa Wydawnictwa Jedność, seria: Przewodniki | Regionalia

Nowości książkowe Wydawnictwa Jedność, seria: Przewodniki | Regionalia

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz wydawnictwo Jedność z Kilec prezentują najnowsze publikacje s serii Przewodniki, Regionalia. Zobacz, napisz lub zadzwoń  
sprzedaz@jednosc.com.pl, +48 41 349 50 50 

1. Świętokrzyskie Province, From the Łysogóry Range to Ponidzie Region. Guidebook

Nota o książce:

Guidebook. Świętokrzyskie Province. From the Łysogóry Range to Ponidzie Region

Świętokrzyskie to piękna przyroda i urocze krajobrazy, znane zabytki architektury sakralnej, obronnej i przemysłowej, unikalne rezerwaty geologiczne i słynne archeologiczne odkrywki. Jednak najczęściej wiedza na temat tych miejsc jest dość powierzchowna i dlatego warto sięgnąć po tę książkę. Nie jest to typowy przewodnik, lecz zbiór kilkudziesięciu esejów zilustrowanych autorską fotografią. Stanowią one odrębne rozdziały, każdy poświęcony innemu miejscu, a wszystkie razem tworzą subiektywny wybór najciekawszych świętokrzyskich atrakcji turystycznych. Znalazły się tu i duże miasta, i małe miasteczka, i wioski, a także kilka obiektów przyrodniczych. Każda z opowieści rozwija się wokół konkretnej historii, legendy czy też ludowego przekazu. Uzupełnieniem esejów są dodatkowe informacje zawarte w ramkach, które pozwalają turyście na lepszą orientację na miejscu i podpowiadają, na co warto zwrócić uwagę w najbliższej okolicy.

Autorzy: Mirek i Magda Osip-Pokrywka

Podróżują po świecie i publikują materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych. Wydali kilkanaście przewodników turystycznych i albumów fotograficznych. Za ostanie swoje dzieło, dwutomowy Leksykon Zabytków Architektury Kresów Wschodnich, podczas Warszawskich Targów Książki w 2018 r. otrzymali Nagrodę Magellana w kategorii Wydarzenie Roku.


Odbiorcy książki Świętokrzyskie Province. From the Łysogóry Range to Ponidzie Region

- wszyscy, którzy poszukują dobrego, anglojęzycznego przewodnika po ziemi świętokrzyskiej,

- osoby pragnące lepiej poznać województwo świętokrzyskie, niekoniecznie podróżując, ale po prostu czytając wciągającą książkę,

- wszyscy szukający oryginalnego upominku dla zagranicznego przyjaciela czy znajomego.

 

Dlaczego warto sięgnąć po anglojęzyczny przewodnik Świętokrzyskie Province. From the Łysogóry Range to Ponidzie Region:

- przybliża siedem krain geograficznych: Góry Świętokrzyskie, Wzgórza Koneckie, Płaskowyż Jędrzejowski, Kielecczyznę, Wyżynę Sandomierską, Pogórze Szydłowieckie i Ponidzie, wszystkie opatrzone szczegółowymi mapami,

- 100 opisanych miejsc: miast, miasteczek i wsi, ok. 500 zabytkowych obiektów, pomniki przyrody, górskie szlaki, rezerwaty skalne, wszystko zilustrowane ponad 700 kolorowymi zdjęciami,

- od neolitycznych kopalni krzemienia, przez starożytny wytop żelaza i szlak największych inwestycji Zagłębia Staropolskiego, po wielkie piece, fabryki amunicji i produkcję kultowego Stara,

- śladami pielgrzymek Władysława Jagiełły, przez fundacje pokutne Kazimierza Wielkiego, zamki królewskie, rezydencje biskupie, magnackie pałace, po literackie wycieczki do dworków Reja, Sienkiewicza i Żeromskiego.

Anglojęzyczny przewodnik po Ziemi Świętokrzyskiej. 
Siedem krain geograficznych ze szczegółowymi mapami: Góry Świętokrzyskie, Wzgórza Koneckie, Płaskowyż Jędrzejowski, Kielecczyzna, Wyżyna Sandomierska, Pogórze Szydłowieckie i Ponidzie.
100 opisanych miejsc. Miasta, miasteczka, wsie – a tam ok. 500 zabytkowych obiektów. Górskie szlaki, tajemnicze wzniesienia, jaskinie, rezerwaty skalne i pomniki przyrody. Wszystko zilustrowane ponad 700 kolorowymi zdjęciami.
Od neolitycznych kopalni krzemienia, przez starożytny wytop żelaza i szlak największych inwestycji Zagłębia Staropolskiego, po wielkie piece, fabryki amunicji i produkcję kultowego Stara.
Śladami pielgrzymek Władysława Jagiełły, przez fundacje pokutne Kazimierza Wielkiego, zamki królewskie, rezydencje biskupie, magnackie pałace, po literackie wycieczki do dworków Reja, Sienkiewicza i Żeromskiego.
 
 
Tytuł: Świętokrzyskie Province, From the Łysogóry Range to Ponidzie Region. Guidebook
Autor: Mirek i Magda Osip-Pokrywka
Seria: Regionalia
Wydawca: Wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania:
Stron: 256                   
Oprawa: zintegrowana
Format: 162 x 240  mm   
ISBN: 978-83-8144-361-6            
Cena detaliczna: 35,00 zł 

Zobacz więcej na www.jednosc.com.pl

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się