Nowości wydawnictwa  Dwukropek

Nowości wydawnictwa Dwukropek

Nowości wydawnictwa Dwukropek

Udostępnij

Zapraszamy do zapoznania się z wiosennymi premierami wydawnictwa Dwukropek. Na stronie www.dwukropek.com.pl można zajrzeć do każdej książki.

Premiery 25 marca 2020

 

Moc uczuć. Radość

autor:  Katarzyna Miller

Ilustracje: Katarzyna Nowowiejska

Kategoria: Publikacje dla dzieci/ / Edukacja/ Publikacje dla najmłodszych, książeczki obrazkowe i aktywizujące

Nowa seria książek dla dzieci, której oś stanowią zagadnienia związane z emocjami. Mała, rudowłosa Kasia to alter ego znanej psycholożki Katarzyny Miller, która postanowiła stworzyć tę postać na potrzeby niniejszej serii. Jej bohaterka spróbuje oswoić dzieci z targającymi nimi uczuciami, czasem bardzo trudnymi, pokazać, że emocje dotyczą każdego, są całkowicie naturalne oraz że można sobie z nimi radzić.

  1. 32, format 190 x 190 mm, opr. twarda, ISBN 978-83-8141-121-9, cena 24,99 zł, wiek 5+.

Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka, felietonistka Zwierciadła, poetka, a teraz także pisarka dla dzieci.

 

Moc uczuć.Wstyd

autor:  Katarzyna Miller

Ilustracje: Katarzyna Nowowiejska

Kategoria: Publikacje dla dzieci/ / Edukacja/ Publikacje dla najmłodszych, książeczki obrazkowe i aktywizujące

O emocjach bez emocji, za to prosto i zabawnie. Nowa wspaniała seria książek dla dzieci napisana przez znaną psycholożkę. Główna bohaterka, chodzi do przedszkola i próbuje poradzić sobie z różnymi emocjami, które przeżywa każdego dnia. Ta sympatyczna rudowłosa dziewczynka to alter ego Kasi Miller. Dzięki niej psycholożka pokazuje, że emocje – te dobre i te złe – dotyczą każdego, są naturalne i w naturalny sposób można sobie z nimi poradzić.

  1. 32, format 190 x 190 mm, opr. twarda, ISBN 978-83-8141-122-6, cena 24,99 zł, wiek 5+.

  

Duchy Greenglass House

autor:  Kate Milford

Przekład z j. angielskiego: Anna Anita Wicha

Projekt okładki: Maciej Szymanowicz

Kategoria: Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja / Literatura dla dzieci i młodzieży/Fantasy

Witamy w magicznym świecie Greenglass House, gdzie trzynastoletni Milo spędza ferie w domu pełnym dziwnych postaci, które nie są tym, kim się wydają. Szalona opowieść zaczyna się, gdy zaledwie kilka dni przed Bożym Narodzeniem w drzwiach hotelu Greenglass House pojawiają się nowi goście. Kim są? To tajemnicza i nieco przerażająca grupa kolędników. Wszyscy są przyodziani w dziwaczne kostiumy pokryte dzwonkami, ostrokrzewem i jemiołą oraz noszą ze sobą upiorną zwierzęcą czaszkę. Od tej chwili w hotelu zaczynają dziać się nieoczekiwane rzeczy. Sprzątanie komina kończy się katastrofą, jeden z gości zostaje otruty, a dwoje innych pada ofiarą niewidzialnego napastnika. Wydaje się niemożliwe, aby to był zbieg okoliczności. Poza tym w Greenglass House grasuje złodziej.

Książka z pewnością zachwyci każdego – ta inteligentna, trzymająca w napięciu opowieść oferuje bowiem całą gamę przyjaznych duchów, nadprzyrodzonych sił, niezapomnianych postaci, a wszystko to osadzone w nieco upiornej i zagadkowej atmosferze.

  1. 480, format 140 x 210 mm, opr. twarda, ISBN 978-83-8141-120-2, cena 39,90 zł, wiek 9+, tytuł oryginalny Ghosts of Greenglass House

Zagadka Hotelu Winterhouse

autor:  Ben Gutterson

Przekład z jęz. angielskiego: Maciej Nowak–Kreyer


Kategoria: Publikacje dla dzieci i młodzieży, edukacja / Literatura dla dzieci i młodzieży/ Beletrystyka

Niebezpieczeństwo i intryga po raz kolejny łączą się w tajemniczym hotelu Winterhouse.

W Winterhouse zapanowała wiosna, a Elizabeth w swoim nowym domu wpadła w radosny nastrój. Niestety, zarówno ona jak i i Freddie zostają ponownie wciągnięci w złowieszczą zasadzkę. Goście w hotelu dziwnie się zachowują, a moce Elżbiety zaczynają objawiać się w zupełnie nowych, czasami przerażających sytuacjach. Gdy tajemnicze siły wstrząsają fundamentami Winterhouse, Elizabeth znowu słyszy wołanie… Gracelli Winters.

Odkrycie przez Elizabeth książki zawierającej starożytne rytuały prowadzi do niebezpiecznego finału: ktoś w hotelu próbuje pomóc Gracelli ponownie powstać. Czy Elizabeth i Freddie mogą raz na zawsze ochronić Winterhouse?

  1. 384, format 145 x 203 mm, opr. twarda, ISBN 978-83-8141-123-3, cena 39,90 zł, wiek 9+, tytuł oryginalny Winterhouse and the Midnight Puzzle

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się