Nowy album wydawnictwa BoSz - „Stanisław Wyspiański”

Nowy album wydawnictwa BoSz - „Stanisław Wyspiański”

Nowy album wydawnictwa BoSz - „Stanisław Wyspiański”

Udostępnij

Szanowni Państwo, oto przed Państwem kwietniowa premiera wydawnicza – przepiękny, bogato ilustrowany album „Stanisław Wyspiański”, opracowany przez Magdalenę Laskowską i zaprojektowany przez Lecha Majewskiego. Album prezentuje ponad dwieście prac Wyspiańskiego, które znajdują się w polskich muzeach. Wydawcą albumu jest BOSZ.

 

Fragment wstępu:

Stanisław Wyspiański, malarz, dramatopisarz i poeta, należy do grona najwybitniejszych artystów polskich. Jego wszechstronna twórczość obejmuje różne dziedziny sztuki, a w każdej z nich poszukiwał awangardowych dróg, inspirując licznych naśladowców. W literaturze tworzył wiersze, rapsody, dramaty, tragedie, podejmował się również pisania librett operowych. W malarstwie sztalugowym, w intymnych portretach, niezwykle trafnych w charakterystyce modela, mocną linią wydobywał psychologizm postaci. W nastrojowych pejzażach skupiał się na obserwacji zjawisk przyrodniczych, czerpiąc z doświadczeń współczesnej mu sztuki: impresjonizmu, syntetyzmu i ekspresjonizmu. Równie wybitne dzieła tworzył w wielkich formatach.”


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się