Nowy cykl w TVP Kultura – „Powidoki”

Nowy cykl w TVP Kultura – „Powidoki”

Nowy cykl w TVP Kultura – „Powidoki”

Udostępnij

Siódmego stycznia TVP Kultura zainauguruje cykl, w którym Barbara Schabowska i prof. Piotr Nowak rozmawiać będą o ważnych książkach z dziedziny filozofii i socjologii. W pierwszym odcinku punktem wyjścia będą dzieła Hannah Arendt.

TVP Kultura zaprasza na nowy program poświęcony książkom, które przełamują utarte schematy myślenia i obalają mity. W premierowym cyklu „Powidoki” Barbara Schabowska i filozof, profesor Uniwersytetu w Białymstoku Piotr Nowak co tydzień dyskutować będą o tematyce, znaczeniu i społecznym odbiorze wybranych przez siebie dzieł z zakresu filozofii i socjologii – m.in. książek Biblioteki Kwartalnika Kronos i autorów z kręgu „Kronosa”.

Pierwszy odcinek programu poświęcony będzie Pismom żydowskim oraz reportażowi Eichmann w Jerozolimie. Rzecz o banalności zła Hannah Arendt. Prowadzący zastanowią się między innymi nad ostracyzmem, z którym spotkała się autorka, oraz nad tym, dlaczego świat podczas II wojny światowej milczał o zagładzie europejskich Żydów. W kolejnych odcinkach dyskusje dotyczyć będą m.in. dzieł Carla Schmitta, W.H. Audena i Wasilija Rozanowa.

„Powidoki” –  w każdy poniedziałek ok. 23:00–23:30

Premiera pierwszego odcinka: poniedziałek 7 stycznia, godz. 22:55, TVP Kultura


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się