Ogólnopolska Izba Księgarń
Sto bibliotek na Stulecie

Sto bibliotek na Stulecie

Sto bibliotek na Stulecie

Udostępnij

Z okazji jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP ufundował 100 jednakowych zestawów bibliotecznych dla ośrodków oświatowych działających w skupiskach Polaków poza granicami Polski.

Polskie placówki dyplomatyczne znajdujące się na całym świecie zostały poproszone o wskazanie takich ośrodków.

W zestawach znajdują się nie tylko lektury szkolne, ale też współczesna literatura młodzieżowa, dziecięca, baśnie dla najmłodszych, gry edukacyjne.

Jeden z setki zestawów trafił do Biblioteki im. ks. S. Bąka przy Centrum Kultury Polskiej im. Jana Pawła II w Mississaudze w Kanadzie. Biblioteka ta została wskazana przez Konsulat Generalny RP w Toronto jako prężnie działająca placówka, z której korzystają nie tylko uczniowie i nauczyciele szkół polonijnych, lecz wszyscy czytający w języku polskim, mieszkający w aglomeracji Toronto. Komplet materiałów został uroczyście przekazany Bibliotece podczas polonijnego spotkania świątecznego w Konsulacie.

Biblioteka im. ks. S. Bąka w Mississaudze, kierowana przez panią Marię Żłobicką, posiada zarejestrowanych około 3000 czytelników, a w kolekcji znajduje się ponad 23 000 woluminów (stan na 2018 r.). Jest to największa biblioteka polonijna w Kanadzie, która na bieżąco wzbogaca księgozbiór o najnowsze pozycje opublikowane w języku polskim.

Fundusze na zakup zbiorów pochodzą z darowizn, a także z kiermaszów książek, organizowanych przez bibliotekę kilka razy w roku.

Więcej na temat samej biblioteki:

http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/reportaze-gonca/oaza-polsko%C5%9Bci-biblioteka-w-centrum-kultury-im-jana-paw%C5%82a-ii-w-mississaudze.html


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się