Nowy Festiwal poetycki  - Warszawa wierszy

Nowy Festiwal poetycki - Warszawa wierszy

Nowy Festiwal poetycki - Warszawa wierszy

Udostępnij

Fundacja Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej, Polski PEN Club organizują nowy festiwal poetycki pt."Warszawa wierszy". Festiwal potrwwa od 30 września do 9 października w Domu Literatury

 Wiersze mówią rzeczy ważne i poruszające. Otwierają wyobraźnię, dają do myślenia. Potrafią bawić i niepokoić. Są wolne i uczą wolności. Uczą wychodzenia z ciasnych ram nawyków i wmówień. Uczą pytać i szukać, nie godzić się na kłamstwo i blichtr, zawsze być w drodze. I jednocześnie przechowują w sobie potrzebę prawdy, intuicję sensu, nadzieję. Jest w nich nieoczywista mądrość, tajemnica, odwaga wyruszenia w nieznane, żywa obecność słów, w których odcisnęło się czyjeś doświadczenie. Dlatego umieją stać się darem i formą bliskości – po ludzku ważnej, prawdziwej.

W takie wiersze warto się wsłuchiwać, warto się do nich zbliżać, żyć w ich realnej obecności – zwłaszcza dziś, w świecie słów udręczonych i chorych, coraz bardziej wydrążonych ze znaczenia. Warto też pamiętać, że poezja jest „zmysłem udziału”, że angażuje, wyostrza widzenie, pogłębia doświadczenie i zarazem otwiera je na nowe rejestry współodczuwania i współobecności.

Formą przełożenia na konkretne działania takiego rozumienia poezji ma być „Warszawa wierszy” – festiwal poetycki Domu Literatury, wyrastający z przekonania, że Warszawa może stać się przestrzenią twórczej obecności wierszy na różne sposoby wpisywanych w tkankę miasta i żyjących w nim nie tylko podczas trwania festiwalu. 

Większość wydarzeń organizowanych w ramach festiwalu „Warszawa wierszy” odbędzie się w auli Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

Pozostałe miejsca festiwalowe:

Księgarnia Czarnego / al. Jana Pawła II 45A lok. 56 (wejście od ul. Nowolipki)
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza / ul. Miodowa 22/24 a także wybrane kawiarnie sieci Green Caffe Nero (lista kawiarni wkrótce).

Zobacz program: https://warszawawierszy.pl/program-festiwalu-warszawa-wieszy/

Wstęp

Na wszystkie wydarzenia festiwalu „Warszawa wierszy” wstęp jest bezpłatny. Na wybrane wydarzenia – oznaczone w programie – obowiązują zapisy (szczegóły wkrótce).

Transmisje

Większość wydarzeń festiwalowych będzie transmitowana na facebookowej stronie festiwalu: facebook.com/WarszawaWierszy.

 Nagrania wydarzeń będą pojawiały się również na kanale YouTube festiwalu.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się