Pociąg do czytania” – następna stacja: Wrocław Główny

Pociąg do czytania” – następna stacja: Wrocław Główny

Pociąg do czytania” – następna stacja: Wrocław Główny

Udostępnij

Już za kilka dni we Wrocławiu ostatni przystanek naszej letniej akcji Pociąg do czytania, w ramach której na dworcach w Warszawie, Katowicach, Gdyni, a tydzień temu w Krakowie, promowaliśmy czytanie i korzystanie z bibliotek. Narodowe Centrum Kultury wspólnie z PKP S.A. zapraszało do strefy relaksu z książką małych i dużych podróżnych.

W piątek 1 września w godzinach 11-19 zapraszamy wszystkich pasażerów i gości dworca Wrocław Główny PKP do książkowej strefy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Wszyscy będą mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi w naszej mobilnej bibliotece, wziąć udział w czytelniczych animacjach oraz wpisać się do pełnej inspiracji podróżnej księgi pamiątkowej. Dworzec we Wrocławiu będzie ostatnim przystankiem na trasie współorganizowanej z PKP S.A. akcji "Pociąg do czytania".

Książki zapewnia m. in. Państwowy Instytut Wydawniczy, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK, Warsztaty Kultury Lublin i Wydawnictwo NCK. W ramach strefy odbędą się też warsztaty plastyczne oraz zagadki i quizy z motywami czytelniczymi i podróżniczymi. Osoby, które przyniosą ze sobą inne książki, będą mogły wziąć udział w  bookcrossingu. Gościem strefy NPRCz 2.0 będzie Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, która zapewni miłośnikom czytania dodatkową atrakcję - grę terenową, która zachęci uczestników do odwiedzenia 38 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu,  a zwłaszcza tej najbliższej, znajdującej się na 1. piętrze. dworca kolejowego.  Dzięki zadaniom będzie można odkryć nie tylko zabytkowe wnętrza Filii 12, ale i bogate, różnorodne zbiory, wśród których - obok tradycyjnej literatury - nie brakuje mangi, gier planszowych i książek w języku ukraińskim.

Celem akcji „Pociąg do czytania”, organizowanej wraz z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A., jest przypomnienie o wartościowych i przyjemnych zaletach czytania. Podróż i lektura książek to doskonałe połączenie, ponieważ obie aktywności poszerzają naszą wiedzę o świecie, przenoszą nas w nowe, nieznane rejony oraz wzbogacają o doświadczenia i przeżycia pozwalające spojrzeć na świat z innej perspektywy.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się