Od jutra Festiwal Miłosza

Od jutra Festiwal Miłosza

Od jutra Festiwal Miłosza

Udostępnij

Uznani poeci, ale też debiutanci, a przede wszystkim czytelnicy, bo Festiwal Miłosza to właśnie ich święto - wszyscy oni zagoszczą na tegorocznej imprezie, która w dniach 9-11 lipca odbędzie się w Krakowie. W programie m.in. debaty, spotkania i koncerty. Część wydarzeń będzie dostępna również online.

Zapowiadają się trzy dni wypełnione spotkaniami autorskimi, lekturą wierszy, koncertami, dyskusjami, debatami i premierami książek. Słuchacze będą mogli usłyszeć m.in. wiersze białoruskiego poety Andreja Chadanowicza, Magdaleny Bielskiej, Justyny Bargielskiej, Andrzeja Sosnowskiego, izraelskiej poetki Agi Mishol, Joanny Mueller i wielu, wielu innych poetów z Polski i ze świata.

W piątek 9 lipca zaplanowano wykład mistrzowski o poezji Czesława Miłosza prof. Joanny Zach.

O twórczości Czesława Miłosza podyskutują Andrzej Franaszek, Irena Grudzińska-Gross i Aldona Kopkiewicz.

W debacie poetyckiej “Swój, obcy, nieobjęty” udział wezmą Krzysztof Czyżewski, Irena Grudzińska-Gross i Tadeusz Sławek (prowadzącym spotkanie będzie Marek Radziwon).

W debacie “Podróżny świata” Julia Fiedorczuk, Maria Poprzęcka i Adam Wajrak będą rozmawiać o sposobach opisu sytuacji kryzysowych. Rozmowę poprowadzi Ryszard Koziołek.

W sobotę 10 lipca odbędzie się Gala Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, podczas której zostaną nagrodzeni autorzy najlepszych książek poetyckich roku 2019 i 2020.

Premierę będzie miało polskie tłumaczenie książki “Ararat” ubiegłorocznej noblistki Louise Glück (a5). Jej poezję przybliżą Krystyna Dąbrowska i Kacper Bartczak.

Wszystkie te osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniach na żywo, obejrzą spotkania online z zagranicznymi gośćmi, których książki pod patronatem Festiwalu Miłosza ukazały się w ubiegłym roku. Magdalena Kicińska porozmawia z Agi Mishol – jedną z czołowych izraelskich poetek, Magda Heydel natomiast spotka się z Alice Oswald, laureatką m.in. T.S. Eliot Prize. W wydarzeniach online weźmie udział również Peter Gizzi, utytułowany amerykański poeta, który w rozmowie z Kacprem Bartczakiem opowie o “Pieśniach progowych”, a Franciszek Nastulczyk podczas spotkania z Ivanem Štrpką zada najważniejsze pytania o słowacką poezję jednemu z jej najbardziej znanych przedstawicieli. Ostatnie, piąte spotkanie to rozmowa z gościem pasma OFF Anthonym Josephem, podczas którego Bartosz Wójcik zapyta pochodzącego z Trynidadu twórcę o pisanie kreatywne i muzykę tworzoną przez poetę.

Pełen program dostępny jest po adresem: http://miloszfestival.pl/znamy-program-tegorocznego-festiwalu-milosza/

za: rynek-ksiazki.pl i PAP


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się