Nowieść Cixina Liu - O mrówkach i dinozaurach

Nowieść Cixina Liu - O mrówkach i dinozaurach

Nowieść Cixina Liu - O mrówkach i dinozaurach

Udostępnij

 Dom Wydawniczy REBIS poleca Państwa uwadze najnowszą powqieść science-fiction uznanego chińskiego pisarza Cixin Liu pt. "O mrówkach o dinozaurach", w przekładzie Andrzeja Jankowskiego.

Tajemnice pierwszej i najwspanialszej ziemskiej cywilizacji

Cixin Liu, jakiego dotąd nie znaliście! Ziemia. Okres kredy.

Mrówki i dinozaury – stworzenia zupełnie niepodobne do siebie nawzajem, ale świetnie się uzupełniające – z biegiem czasu nawiązały ścisłą współpracę. Podstawą ich sojuszu były zwykłe usługi dentystyczne. Ale z tych skromnych początków wzięły się pismo, matematyka, komputery, fuzja jądrowa, antymateria, a nawet podróże kosmiczne – prawdziwa epoka cudów! Tak wspaniałe przedsięwzięcia mają jednak swoją cenę. Mrówczo-jaszczurza cywilizacja w miarę rozwoju najpierw zaczęła niszczyć biosferę, a potem wszystko, co jest od niej zależne.

Mimo to dinozaury nie chciały słuchać ostrzeżeń mrówek o nadciągającej katastrofie ekologicznej. Owady stanęły przed wielkim dylematem: zniszczyć dinozaury czy zginąć wraz z nimi?

Opinie o książce:

„Żartobliwy ton i ogromny rozmach”. - Gary K. Wolfe, „Locus

Adrian Tchaikovsky w Dzieciach czasu przedstawił rozwój cywilizacji pająków współpracujących z mrówkami. (…) Cixin Liu zdecydował się na bardziej fantazyjne i satyryczne podejście w O mrówkach i dinozaurach. Symbiotyczna cywilizacja, którą opisuje, pod wieloma względami odzwierciedla ludzkie społeczeństwo. (...) Ta książka to baśń czy alegoria, z której wiele można się nauczyć”. - Gareth D. Jones, SFcrowsnes.

Kilka słów o autorze:

 Cixin Liu (ur. 1963 r.) to jedna z największych gwiazd chińskiej i światowej fantastyki naukowej. Zanim w  pełni poświęcił się karierze pisarskiej, przez wiele lat pracował jako inżynier w elektrowni. Opublikował ponad 20 antologii i powieści z gatunku hard science fiction. Otrzymał liczne nagrody Yinhe i Xingyun, najbardziej prestiżowe wyróżnienia dla chińskojęzycznych twórców fantastyki. Jego trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, została uznana za największe w  ostatnich latach wydarzenie w światowej SF. W 2015 roku za Problem trzech ciał, pierwszy tom cyklu, Liu zdobył Nagrodę Hugo dla najlepszej powieści, po raz pierwszy w historii przyznaną autorowi nieanglojęzycznemu. Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, uznał Problem trzech ciał za jedną z książek roku, a ówczesny prezydent Barack Obama zabrał ją na urlop na Hawajach. Obecnie twórcy „Gry o tron” realizują na podstawie całej trylogii serial dla Netflixa. Spośród książek Liu REBIS opublikował dotąd trylogię „Wspomnienie o  przeszłości Ziemi” – złożoną z Problemu trzech ciał, Ciemnego lasu i Końca śmierci – powieści Piorun kulisty i Era supernowej oraz zbiór opowiadań Wędrująca Ziemia.

Spośród książek Liu REBIS opublikował dotąd Piorun kulisty, Erę supernowej oraz całą trylogię „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, złożoną z Problemu trzech ciał, Ciemnego lasu i Końca śmierci.

Nakręcona w 2019 roku na podstawie doskonałego tytułowego opowiadania tej antologii, Wędrująca Ziemia, pierwsza chińska superprodukcja science fiction pobiła kasowe rekordy. Photo by: (© Lin Yi'an)

 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się