VII Noc Bibliotek ,9 października 2021 r. -  „Czytanie wzmacnia”

VII Noc Bibliotek ,9 października 2021 r. - „Czytanie wzmacnia”

VII Noc Bibliotek ,9 października 2021 r. - „Czytanie wzmacnia”

Udostępnij

II wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Wydarzenia akcji odbędą się w przestrzeni realnej i/lub wirtualnej (w zależności od tego, na co sytuacja epidemiologiczna w Polsce i wytyczne sanitarne pozwolą).

Trwają zgłoszenia bibliotek na stronie: nocbibliotek.pl/rejestracja 

Materiały inspirujące do niekonwencjonalnych działań w ramach Nocy Bibliotek znajdziecie na Półce z pomysłami.

Materiały graficzne akcji do pobrania: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/materialy-do-pobrania/

 

 

 

Ten trudny czas szczególnie pokazuje, jak ważne i potrzebne są biblioteki, dlatego uznaliśmy, że musimy wspólnie na to twórczo odpowiedzieć i sprawić, by jeszcze więcej ludzi je pokochało i uznało za swoje miejsca, mimo nieco innego ich działania w pandemii.

Wydarzenia akcji odbędą się w przestrzeni realnej i/lub wirtualnej (w zależności od tego, na co sytuacja epidemiologiczna w Polsce i wytyczne sanitarne pozwolą). Prosimy o uwzględnianie podczas przygotowań do Nocy aktualnych wytycznych sanitarnych oraz MKIDN: https://www.gov.pl/web/kultura/biblioteki

Przygotowujemy grę biblioteczną online wokół hasła akcji.

 

 

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek.

Po akcji 100 bibliotek, które zorganizują najciekawsze wydarzenia w ramach Nocy Bibliotek, nagrodzimy paczkami z książkami w konkursie Nocy Bibliotek i Platona.

Bądźcie z nami!

 

https://www.facebook.com/nocbibliotek/videos/579227056069672/

 

Zapraszamy wszystkie biblioteki: szkolne, publiczne, pedagogiczne, wyższych uczelni, parafialne, klasztorne, muzealne, wojskowe, szpitalne, więzienne, społeczne, instytutów naukowych, rozmaitych instytucji i organizacji. Od najstarszych książnic po „szafy” z książkami. 

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. 

Biblioteki w całej Polsce przy wsparciu – promocyjnym i merytorycznym – organizatorów, przygotowują dla czytelników specjalne wydarzenia. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni. 

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych – zapraszamy wszystkie szkolne biblioteki do niekonwencjonalnego rozpoczęcia roku podczas imprezy literackiej, która pokaże, jak ciekawym, przyjaznym i otwartym na wszystkich uczniów i uczennice miejscem jest biblioteka! (ze względów organizacyjnych wydarzenie może się odbyć również w piątek). 

Akcję Noc Bibliotek zaincjowaliśmy w 2015 roku. Co roku wyznaczamy termin, ogłaszamy hasło, tworzymy inspirujące materiały dla bibliotek, przyjmujemy zgłoszenia i tworzymy interaktywną mapę bibliotek w akcji.

Kilkaset pomysłów na Nocne działania czytelnicze zamieszczamy dla Was w zakładce Półka z pomysłami – sięgajcie i działajcie.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się