Odlotowa Biblioteka w Krakowie

Odlotowa Biblioteka w Krakowie

Odlotowa Biblioteka w Krakowie

Udostępnij

Warsztaty o tematyce lotniczej i podróżniczej planują wspólnie organizować Biblioteka Kraków oraz Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport w ramach podpisanej we wtorek umowy o współpracy. Instytucje te uruchomiły już Odlotową Bibliotekę z książkami m.in. o podróżach.

Jak przypomniała we wtorek dyrektor Biblioteki Kraków Agnieszka Staniszewska-Mól, Odlotowa Biblioteka to zainaugurowana w czerwcu akcja, dzięki której odwiedzający CEL mogą korzystać z półki, na której Biblioteka Kraków przygotowała wiele ciekawych lektur, głównie o tematyce podróżniczej.

„Akcja, której celem jest promocja czytelnictwa zwłaszcza wśród młodzieży, działa na zasadzie bookcrossingu” – wyjaśniła dyrektor.

Sygnatariusze porozumienia wskazali, że w ramach współpracy biblioteki i centrum planowana jest także wspólna organizacja warsztatów o tematyce lotniczej i podróżniczej w filiach Biblioteki Kraków. Dodatkowo w 12 placówkach biblioteki zostaną uruchomione punkty dystrybucji kwartalnika „Airside” wydawanego przez Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

Jolanta Rokosz, kierownik Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport przypomniała, że utworzone w październiku 2017 r. krakowskie Centrum Edukacji Lotniczej jest jedyną taką placówką w Polsce, zlokalizowaną przy lotnisku. Urządzono je w dawnym terminalu krajowym. Zajmuje się edukacją i popularyzację wiedzy w zakresie lotnictwa.

W przestrzeniach zaaranżowanych na pomieszczenia lotniskowe czy wnętrze samolotu w przystępny sposób przybliża zwiedzającym zasady funkcjonowania portu lotniczego i jego organizację, zasady bezpiecznej podróży czy konwencję waszyngtońską, ograniczającą transgraniczny handel różnymi gatunkami roślin i zwierząt oraz wytworzonymi z nich produktami. Organizuje zajęcia specjalistyczne, szkolenia, warsztaty, kursy e-learningowe.

źródło: PAP, Rafał Grzyb


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się