Odszedł Arkadiusz Szaraniec

Odszedł Arkadiusz Szaraniec

Odszedł Arkadiusz Szaraniec

Udostępnij

Zmarł teatrolog Arkadiusz Szaraniec, zdobywca tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii „edycja warszawska” za książkę „Warszawa dzika”).

Szaraniec był absolwentem Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, z zamiłowania obieżyświatem i ekologiem z korzeniami na Podlasiu i w świętokrzyskim, dokąd powracał przy każdej okazji. Pracował jako copywriter oraz dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny. Działał na rzecz ekoedukacji i dokumentowania dziejów i tradycji „małych ojczyzn”, prowadził warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, łącząc wiedzę o przyrodzie, przeobrażeniach krajobrazu, środowiska naturalnego i ludzkich społeczności z historią i literaturą.

W miesięczniku „Stolica” publikował w stałym cyklu „Zwierzę w mieście”. Jego książka „Żubry lubią jeżyny” zdobyła wyróżnienie w konkursie Planeta Izabelin 2019. „Warszawa dzika” otrzymała wyróżnienie w kategorii książka reportażowa w konkursie o Nagrodę Magellana organizowanym przez “Magazyn Literacki KSIĄŻKI”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się