Odznaczenie i gratulacje dla Bogusława Kierca od wicepremiera Piotra Glińskiego

Odznaczenie i gratulacje dla Bogusława Kierca od wicepremiera Piotra Glińskiego

Odznaczenie i gratulacje dla Bogusława Kierca od wicepremiera Piotra Glińskiego

Udostępnij

Z okazji 80. urodzin aktora, reżysera, krytyka i eseisty Bogusława Kierca wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński uhonorował jubilata Złotym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”. Skierował też do artysty specjalny list.

„Pańska wszechstronna osobowość artystyczna emanuje wyjątkową barwą w pejzażu polskiego teatru. Liczne jej odcienie odnajdujemy także w oryginalnej twórczości lirycznej oraz w mistrzowskiej eseistyce, traktującej o poezji i malarstwie” – napisał Glińskie w liście gratulacyjnym skierowanym do jubilata. W uznaniu wybitnych dokonań minister uhonorował Bogusława Kierca Złotym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis".

Bogusław Kierc - aktor, reżyser, pedagog, poeta, krytyk literacki i eseista urodził się 22 stycznia 1943 r. w Bielsku-Białej. Przez wiele lat wykładał na Wydziale Aktorskim i Lalkarskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu.

W 1994 r. za całokształt twórczości dramaturgicznej oraz reżyserskiej otrzymał Nagrodę Asistej im. Jana Dormana. Został także uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.(PAP)

wkr/ mhr/

źródło: https://dzieje.pl

Foto: Danuta Kierc


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się