Ogłoszono 18. Ogólnopolski Konkurs „Szukamy Polskiego Szekspira”

Ogłoszono 18. Ogólnopolski Konkurs „Szukamy Polskiego Szekspira”

Ogłoszono 18. Ogólnopolski Konkurs „Szukamy Polskiego Szekspira”

Udostępnij

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ ogłaszają 18. Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Dramatopisarzy i Dramatopisarek „Szukamy Polskiego Szekspira”.

„Odbiorcami tego unikalnego na skalę Polski konkursu od jego pierwszej edycji w 1984 r. są młodzi twórcy (12-21 lat) próbujący swoich sił w dramaturgii i dramatopisarstwie” - napisała Aleksandra Rzęska z bydgoskiego Teatru Polskiego w informacji przesłanej PAP.

Jak wyjaśniła, „głównym celem konkursu, zgodnie z misją twórców, prof. Haliny Machulskiej i prof. Macieja Wojtyszki, jest edukacja przez sztukę dzieci i młodzieży”.

Zaznaczono, że „konkursowe sztuki w 18. edycji Konkursu mają mieć formę monodramu (utworu scenicznego na jednego wykonawcę), inspirowanego hasłem +Głos ludzki+”.

Teksty należy nadsyłać razem ze zgłoszeniami do 1 listopada 2021 r. Regulamin konkursu znajduje się na stronach: www.teatrpolski.pl oraz www.assitej.pl w zakładkach dotyczących konkursu.

„Nagrody obejmują cyfrową publikację zwycięskich utworów oraz prezentację w formie szkicu scenicznego na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy” - napisano, dodając, że „organizatorzy przewidują także nagrody rzeczowe”.

Przypomniano, że „wśród uczestników i laureatów dotychczasowych edycji Konkursu znaleźli się tacy twórcy polskiej kultury, jak: Michał Walczak, Aneta Wróbel, Marta Guśniowska, Malina Prześluga, Zuzanna Bućko, Anna Wakulik, Natalia Mołodowiec, Paulina Danecka i Adam Biernacki”. „Sztuki wybranych laureatów były wystawiane i publikowane, a oni sami uczestniczyli w krajowych i zagranicznych warsztatach teatralno-dramaturgicznych pod okiem profesjonalnych twórców” - dodano.

Zapowiedziano, że „dla biorących udział w konkursie zostaną przygotowane masterclassy z Julią Holewińską, Marią Wojtyszko i Davitem Gabunią, którzy opowiedzą o swoim warsztacie i metodach pisania”.

Formularz zapisów na masterclassy znajduje się na stronie: https://forms.gle/V3HtoyGZGYgL7JKy6.

„W jury 18. edycji Konkursu zasiądą Magda Fertacz, Daria Sobik i Adam Biernacki” - czytamy w przesłanej informacji.

źródło: PAP, Grzegorz Janikowski

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się