Ogłoszono finalistów Nagrody Literackiej Kryminalny Debiut Roku

Ogłoszono finalistów Nagrody Literackiej Kryminalny Debiut Roku

Ogłoszono finalistów Nagrody Literackiej Kryminalny Debiut Roku

Udostępnij

Jurorzy Nagrody Literackiej Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Kryminalny Debiut Roku 2021 wybrali trójkę finalistów. Wyłoniony z finałowej trójki laureat otrzyma 25 tysięcy złotych i pamiątkowa statuetkę.

Nominowani do nagrody zostali: Anna Rozenberg za powieść „Maski pośmiertne” (Wydawnictwo Czwarta Strona), Jakub Bielikowski za powieść „Awans. Detektyw warszawski” (Wydawnictwo Novae Res) i Grzegorz Dziedzic za powieść „Żadnych bogów, żadnych panów” (Wydawnictwo Papierowy Księżyc). Wydawcy zgłosili do nagrody 29 powieści, z czego trzy nie spełniały wymogów konkursu.

Trójkę finalistów nagrody wybrało jury w składzie Ryszard Ćwirlej (przewodniczący), Katarzyna Puzyńska, Agata Koss-Dybała, dr hab. Rafał Moczkodan. 

Laureata lub laureatkę konkursu poznamy 26 listopada podczas gali finałowej, która odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Toruniu. Nagroda jest częścią projektu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, finansowanego przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, którego realizatorami są Książnica Kopernikańska i Fundacja Kult Kultury.

W ramach Gwiazdozbioru Kryminalnego Kujawy i Pomorze w Toruniu odbyły się już spotkania autorskie z Robertem Małeckim, Katarzyną Puzyńską, Ryszardem Ćwirlejem, Maciejem Siembiedą i Martą Matyszczak, zaś 26 listopada odbędzie się spotkanie z Wojciechem Chmielarzem.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się