Ogłoszono program tegorocznych Imienin Jana Kochanowskiego

Ogłoszono program tegorocznych Imienin Jana Kochanowskiego

Ogłoszono program tegorocznych Imienin Jana Kochanowskiego

Udostępnij

Tegoroczne Imieniny Jana Kochanowskiego odbędą się 24 czerwca w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie. To literacki piknik od lat organizowany przez Bibliotekę Narodową.

W tym roku bohaterem wydarzenia będzie Aleksander Fredro – niekwestionowany mistrz komedii i jeden z najczęściej wystawianych polskich dramatopisarzy. Jego postać stanie się pretekstem do zacieśniania więzi pomiędzy światami literatury i teatru. Podczas pikniku odbędą się rozmowy pisarkami i pisarzami, dotyczące teatralnych adaptacji ich prozy, a także z dramatopisarzami i reżyserami o kulisach ich pracy i kondycji współczesnego dramatu w Polsce. 

W programie imprezy nie zabraknie stałych punktów programu, jak na przykład meczu poetyckiego czy spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk, który w tym roku weźmie na warsztat Zemstę. Pieśń świętojańska o Sobótce Jana Kochanowskiego zabrzmi w interpretacji Agaty Zubel, Adama Bałdycha i Huberta Zemlera, a cały dzień spotkań, dyskusji i warsztatów zakończy dansing z Małą Orkiestrą Dansingową Noama Zylberberga. Nie zabraknie też wydarzeń dla najmłodszych czytelników.

Jak co roku, podczas pikniku będzie także można zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu polskich wydawnictw, skorzystać ze strefy gastronomicznej i odpocząć w cieniu drzew. 

Szczegółowy program Imienin Jana Kochanowskiego jest dostępny TUTAJ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się