Ogłoszony został konkurs wniosków w ramach projektu Cultural Heritage in Action.

Ogłoszony został konkurs wniosków w ramach projektu Cultural Heritage in Action.

Ogłoszony został konkurs wniosków w ramach projektu Cultural Heritage in Action.

Udostępnij

Cultural Heritage in Action jest jednym z działań Europejskiej Struktury na rzecz Dziedzictwa Kulturowego wspieranych przez Komisję Europejską. Projekt zakłada wzajemne uczenie się i wymianę wiedzy z zakresu dziedzictwa kulturowego, z naciskiem na zarządzanie partycypacyjne, adaptacyjne wykorzystanie  i wysoką jakość ingerencji w przestrzeń kulturową.

 

Projekt umożliwia miastom i regionom wzmocnienie ich polityki i inicjatyw z zakresu dziedzictwa kulturowego, jak również rozwój innowacyjnych rozwiązań w zachowaniu kapitału dziedzictwa kulturowego.

Projekt jest finansowany poprzez program Kreatywna Europa i prowadzony przez konsorcjum pod przewodnictwem EUROCITIES, wraz z  KEA, ERRIN, Europa Nostra i Architects’ Council of Europe (ACE).

Nowe zaproszenie do zgłaszania dobrych praktyk jest otwarte dla działań, które są innowacyjne, inspirujące dla innych miast i regionów oraz  mają rzeczywisty wpływ na jeden z trzech poniższych tematów:

– po pandemiczna odbudowa za pomocą dzięki dziedzictwa kulturowego

– dziedzictwo kulturowe dla lokalnego zrównoważonego rozwoju

– zarządzanie i finansowanie: nowe role władz lokalnych i regionalnych

 Projekt wzbogaci istniejący już katalog o 30 kolejnych dobrych praktyk  z europejskich miast, regionów, miejskich oraz wiejskich obszarów, jak również zorganizowanych zostanie 5 wizyt studyjnych, w ramach partnerskiego uczenia się, które odbędą się między lutym a listopadem 2022 r.

Nabór zgłoszeń w ramach zorganizowania jednej z wizyt w ramach partnerskiego uczenia się /podzielenia się dobrymi praktykami jest otwarty do 31 grudnia 2021 roku.

W konkursie udział wziąć mogą lokalne i regionalne jednostki administracyjne każdego szczebla (gminy, miasta, powiaty, urzędy wojewódzkie) ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.

 

Więcej informacji: http://www.cultureforcitiesandregions.eu/culture/news/Cultural-heritage-is-back-IN-ACTION-WEBP-C88A3W


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się