Ogólnopolska mobilna literacka gra miejska na Noc Kupały

Ogólnopolska mobilna literacka gra miejska na Noc Kupały

Ogólnopolska mobilna literacka gra miejska na Noc Kupały

Udostępnij

Wrocławskie Good Games (goodgames.pl) wspólnie z instytucjami kultury z całego kraju już od soboty 19 czerwca zaprasza do udziału w mobilnej literackiej grze miejskiej z okazji Nocy Kupały. Dzięki wykorzystaniu fińskiej technologii ActionTrack do gry wystarczy smartfon i połączenie z internetem. W wielu miejscach Polski grze towarzyszyć będą atrakcje i wydarzenia związane ze słowiańską kulturą.

Noc Kupały, zwana też Nocą Świętojańską lub Sobótką, to najkrótsza noc w roku. Z tego powodu koniec czerwca to okres, z którym wiąże się wiele ludowych zwyczajów" - mówi Natalia Kościńska, założycielka podcastu i bloga "SłowiańsKości", który popularyzuje słowiańskie tradycje i kulturę. Coraz częściej z okazji Nocy Kupały organizuje się także okolicznościowe imprezy, pikniki i inne ciekawe wydarzenia.

Mobilna literacka gra miejska "Gdzie Licho nie może, tam Ciebie pośle"

W tym roku doskonałą okazją do spotkania i obcowania z dawną kulturą będzie okolicznościowa mobilna gra terenowa pt. "Gdzie Licho nie może, tam Ciebie pośle". Fabuła gry rozpoczyna się, kiedy Licho prosi graczy o pomoc w związku z zagrażającą światu kłótnią słowiańskich bogów: Peruna i Welesa. Licho jest zbyt małe, aby rozwiązać ich konflikt. A gdzie Licho nie może, tam pośle odważnych graczy! Po drodze spotkają wiele postaci z rodzimego folkloru, poznają słowiańskie mity i zdobędą Kwiat Paproci, który pomoże im ocalić świat.

Do ogólnopolskiej akcji włączyły się instytucje z całego kraju, od województwa świętokrzyskiego aż po Pomorze. W premierze gry udział biorą m.in. Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzegu, Gminnym Ośrodku Kultury w Samborcu, Bibliotece Publicznej Gminy Drawsko, Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie i Filharmonii Kaszubskiej - Wejherowskim Centrum Kultury.

Uczestnicy mogą liczyć na atrakcje towarzyszące, w tym m.in. warsztaty z wyplatania wianków, wystawy plenerowe, spotkanie z bajarzem czy opowieści o słowiańskich mitach. Dodatkowo niektóre z instytucji przewidziały nagrody dla graczy, którzy podczas terenowej zabawy zdobędą najwięcej punktów.

Nie możesz wziąć udziału w zabawie terenowej? Zagrasz też z domu!

Jeśli chodzi o mechanikę, gra przypomina popularne "Pokemon GO". Zmusza graczy do wyjścia w teren i przejścia określonej przez twórców ścieżki. Po drodze czekają na nich różne zadania.

Co zrobić, aby zagrać? "Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację ActionTrack ze sklepu Google Play, odwiedzić jedną z instytucji biorących udział w akcji i zeskanować specjalny kod QR. Potem już tylko od graczy zależy, jak poradzą sobie z zadaniami, które postawi przed nimi jednookie Licho!" - opowiada Marcin Skrabka, założyciel Good Games.

Terenowa wersja gry jest zdecydowanie najbardziej atrakcyjna. Jednak w ostatni weekend czerwca (26-27) gra zostanie udostępniona dla wszystkich chętnych w trybie domowym - bez komponentu GPS. Dzięki temu historię Licha będą mogli poznać wszyscy zainteresowani gracze. Kod dostępu zostanie opublikowany w wydarzeniu na Facebooku.

 

Artykuł na stronie GoodGames: https://goodgames.pl/aktualnosci/gdzie-licho-nie-moze-mobilna-gra-terenowa-na-noc-kupaly

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/231473141739582


 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się