Wsparcie obiegu literatury europejskiej: promocja, dystrybucja i współpraca w sektorze książki

Wsparcie obiegu literatury europejskiej: promocja, dystrybucja i współpraca w sektorze książki

Wsparcie obiegu literatury europejskiej: promocja, dystrybucja i współpraca w sektorze książki - wykład ekspercki | 22 czerwca 2021

Udostępnij

22 czerwca 2021 zapraszamy przedstawicieli wydawnictw na wykład ekspercki poświęcony promocji i dystrybucji wydanych w ramach obszaru grantowego Wsparcie obiegu literatury europejskiej pakietów przekładów europejskiej fikcji literackiej.

Nowoczesny i kreatywny wydawca, żeby skalować swój biznes w dzisiejszym świecie, musi umieć budować partnerstwa na szczeblu lokalnym, krajowym oraz międzynarodowym. Nowa perspektywa finansowania z programu Kreatywna Europa na lata 2021-2027 wspiera realizację projektów wydawniczych w ramach obszaru grantowego 

Wsparcie obiegu literatury europejskiejLink otwierany w nowym oknie.

Celem programu jest wsparcie finansowe dla innowacyjnych działań dotyczących rozwoju obiegu europejskiej fikcji literackiej, zwłaszcza w kontekście pandemii COVID-19, która przemodelowała aktualne sposoby marketingu i dystrybucji książek. Ofiarą pandemii padły m.in. klasyczne targi książki, festiwale literackie, masowe imprezy czytelnicze czy też tradycyjne księgarnie. Jednocześnie, na znaczeniu zyskały działania w sieci, e-commerce oraz niestandardowe lub zapomniane formy działań na rzecz promocji czytelnictwa.

Gościem spotkania będzie Marcin Skrabka, prawnik, wydawca książek, stypendysta MKDNiS w  zakresie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury. Jako niezależny analityk i konsultant rynku wydawniczego, w ramach inicjatyw Good Books (www.goodbooks.pl) oraz Good Games (www.goodgames.pl), wspiera starania bibliotek, muzeów i ośrodków kultury na rzecz wdrażania innowacji w kulturze i edukacji.

Wykład ekspercki Marcina Skrabki „Wydawca 2027 – jak zdobyć grant i efektywnie wejść w postpandemiczny świat wydawniczy” poświęcony będzie promocji i dystrybucji na rynku książki (na poziomie krajowym i międzynarodowym) z wykorzystaniem pełnego łańcucha wartości w sektorze książki, będącego istotnym elementem projektów realizowanych w nowej edycji programu Kreatywna Europa 2021-2027 w obszarze grantowym Wsparcie obiegu literatury europejskiej.

Podczas webinarium skoncentruje się m.in. na priorytetach programu dotacyjnego, nowych i skutecznych praktykach w zakresie promocji i dystrybucji na rynku książki, innowacyjnym podejściu do budowania partnerstw wspierających obieg literatury oraz wykorzystywaniu łańcucha wartości, jakie wynikają ze współpracy między kluczowymi interesariuszami rynku wydawniczego.

Spotkanie odbędzie się w formie webinaru we wtorek 22 czerwca 2021 roku w godzinach 10.00-13.00.

Spotkanie nie będzie rejestrowane ani w żaden sposób udostępniane (np. poprzez streaming).

 

Udział w webinarium jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się poprzez FORMULARZ REJESTRACYJNY.

Zapisy na spotkanie przyjmujemy do dnia 21 czerwca br. (poniedziałek) do godziny 17.00 bądź do wyczerpania miejsc.

Zapraszamy do udziału!

REGULAMIN WEBINARIUM


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się