Ogólnopolski Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Ogólnopolski Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Ogólnopolski Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Udostępnij

Do 20 kwietnia można zgłaszać teksty do kolejnej edycji ogólnopolskiego Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką. Inicjatywa Wrocławskiego Domu Literatury i Fundacja Olgi Tokarczuk kierowana jest do młodych krytyków literackich.

Pierwsza edycja Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza odbyła się w 2019 roku, a laureaci zostali ogłoszeni podczas Festiwalu Góry Literatury, którego organizatorem jest Fundacja Olgi Tokarczuk.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że jest on skierowany do osób „stawiających pierwsze kroki w krytyce literackiej i ma na celu wyłonić talenty oraz pomóc młodym osobom zaistnieć w środowisku i opublikować swoje teksty na łamach poczytnych periodyków czy portali”.

Recenzje zgłaszane do konkursu powinny dotyczyć książek polskich autorów, wydanych nie wcześniej niż w 2019 roku. Teksty konkursowe mogą nadsyłać osoby w wieku od 18 do 33 lat. Można zgłosić tylko jedną pracę. Zgłoszone prace oceni jury w składzie: Kinga Dunin, Grzegorz Gauden, Karol Maliszewski, Magdalena Rabizo-Birek i Kazimiera Szczuka.

Termin nadsyłania recenzji mija 20 kwietnia 2023 roku, a wręczenie nagród odbędzie się w lipcu, podczas Festiwalu Góry Literatury. Na laureatów konkursu czekają nagrody pieniężne (1 miejsce: 3000 zł brutto, 2 miejsce: 1500 zł brutto, 3 miejsce: 500 zł brutto) i rzeczowe. Zwycięska recenzja zostanie opublikowana na łamach pisma „Książki. Magazyn do czytania”.

źródło: Piotr Doczekalski, PAP

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się