Ogólnopolski Konkurs na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”

Ogólnopolski Konkurs na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”

Ogólnopolski Konkurs na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”

Udostępnij

Rozpoczyna się trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”. Na zgłoszenia w dwóch kategoriach – liryka i epika – czekamy do 4 kwietnia 2021. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody w postaci atrakcyjnych honorariów oraz wydania zwycięskich książek w serii Biblioteka Literacka Kwartalnika „Nowy Napis”.

Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy pełnoletni autorzy, którzy w nieprzekraczalnym terminie do 4 kwietnia 2021 roku nadeślą na adres konkurs@instytutliteratury.eu poprawne zgłoszenie konkursowe, które powinno zawierać:

 

  • w załączniku – zgłaszany projekt książki w formie pliku .rtf, .odt, .doc lub .docx; w nazwie pliku należy zamieścić tytuł zgłaszanego tomu oraz imię i nazwisko wg schematu „nazwisko imię, tytuł”
  • w treści maila – dane kontaktowe (adres e-mail, numer telefonu, miejsce zamieszkania) oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych o następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Literatury w celu udziału w III Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”, w tym na ewentualną publikację mojego nazwiska jako laureata ww. konkursu”
  • w temacie maila – „Zgłoszenie na konkurs – KATEGORIA”, gdzie w miejsce słowa „KATEGORIA” należy wstawić nazwę tej, w której będzie oceniany przesłany utwór

 

W Nowym Dokumencie Tekstowym 2021 rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach:

  • liryka –  premierowe zbiory maksymalnie pięćdziesięciu wierszy
  • epika – zbiory opowiadań lub powieści nieprzekraczające 360 000 znaków ze spacjami

 

Szczegóły dostępne są w regulaminie konkursu.

 

Zwycięskie prace wybierze jury, którego skład zostanie ogłoszony najwcześniej po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń. W obu kategoriach wybrane zostaną nagrody główne i wyróżnienia, których laureaci otrzymają honoraria w wysokości odpowiednio 5000 i 3000 PLN. Jurorzy będą mogli wskazać także pojedyncze wiersze i opowiadania, za które przyznane zostaną wyróżnienia dodatkowe.

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 5 czerwca 2021 roku.

 

Poprzednie edycje

Laureatami ubiegłorocznej edycji konkursu zostali Damian Kowal i Łukasz Barys (kategoria liryka) oraz Paweł Hohmann i Marta Kozłowska (epika). Na konkurs wpłynęło łącznie 665 prac – ponad 200 więcej w niż w pierwszej, organizowanej w 2019 roku, edycji, za sprawą której ukazały się książki Bartosza Popadiaka, Ewy Frączek, Tomasza Genowa i Macieja Filipka. Wszystkie nagrodzone książki dostępne są – osobno i w promocyjnych zestawach – w sklepie internetowym Instytutu Literatury.

 

Pakiet Nowego Dokumentu Tekstowego 2019

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się