Oszustwo na Amazon.pl

Oszustwo na Amazon.pl

Oszustwo na Amazon.pl

Udostępnij

Cybeprzestępcy już rozpoczęli żerowanie na mniej świadomych internautach, którzy zdecydowali się robić zakupy na Amazon Polska.

O sprawie informuje serwis Spidersweb.pl: “O pierwszych mailach od spamerów dowiadujemy się z facebookowej grupy ‘Amazon.pl najlepsze okazje’. Mail jest przy tym dość niedbale stworzony – prawdopodobnie przez cyberprzestępców mających niewielkie pojęcie o języku polskim i tłumaczony na nasz język za pomocą cyfrowego translatora. Widać to po kiepskiej gramatyce i zwrotach typu ‘Idź, żeby przerwać tezę Tutaj’.

Serwis ostrzega, że w nieodległej przyszłości tego rodzaju maile będą wyglądać dużo bardziej wiarygodnie i dużo łatwiej będzie się na nie nabrać. “Korespondencja od Amazonu z pewnością nie będzie prowadziła pod żadną inną domenę niż Amazon.pl. Jeżeli więc jesteśmy kierowani na amazon.superdomena.com, amazon-pl.art.de czy inne podobne co zmyślone tu przykłady – z pewnością jest to oszustwo. A zamiast obiecanej super-okazji witryna imitująca Amazon służy do kradzieży naszego loginu i hasła”.

 
Autor: ET

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się