Ogólnopolskie Forum Bibliotek Mobilnych w Gostyniu

Ogólnopolskie Forum Bibliotek Mobilnych w Gostyniu

Ogólnopolskie Forum Bibliotek Mobilnych w Gostyniu

Udostępnij

Dzisiaj w Gostyniu (woj. wielkopolskie) odbędzie się Ogólnopolskie Forum Bibliotek Mobilnych. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu uruchomi też pierwszy w Polsce nowoczesny bibliobus. Wydarzenie jest doskonałą okazją do branżowego spotkania dyrektorów bibliotek zainteresowanych rozwiązaniami mobilnymi.

Jak informują Organizatorzy wydarzenia, bibliobus Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu jest pierwszą nowoczesną biblioteką mobilną w Polsce. „Wprowadzając na nasze drogi bibliobus, inspirowaliśmy się najlepszymi rozwiązaniami z zachodniej Europy. Dzięki temu do gostyńskich osiedli i 21 miejscowości wiejskich dojeżdżać będzie biblioteka na kółkach, oferująca książki, filmy, gry wideo, muzykę, komiksy i gazety. Oprócz darmowego dostępu do książek i multimediów zapewnimy warsztaty dla dzieci i młodzieży promujące czytelnictwo na terenach wsi.” – podano w komunikacie na stronie internetowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu.

Bibliobusy to skuteczny i relatywnie tani sposób docierania do czytelników. Rozwiązanie to jest powszechne w Niemczech i Skandynawii. W Polsce bibliobusy funkcjonują w Opolu i Warszawie, próby bibliobusowe były czynione lub zapowiadane w Poznaniu, Gorzowie, Pucku, Zawierciu. Trwa budowa konsorcjum bibliotek mobilnych w Wielkopolsce, zaś bibliobusowi liderzy utrzymują ze sobą stały kontakt, by popularyzować tę formę obsługi czytelników i szukać nowego modelu finansowania.

Projekt „Biblioteka w drodze” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, którego operatorem jest Instytut Książki.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się