Olga Tokarczuk, Jerzy Skolimowski i Juliusz Machulski wśród jurorów konkursów 12. festiwalu Script Fiesta

Olga Tokarczuk, Jerzy Skolimowski i Juliusz Machulski wśród jurorów konkursów 12. festiwalu Script Fiesta

Olga Tokarczuk, Jerzy Skolimowski i Juliusz Machulski wśród jurorów konkursów 12. festiwalu Script Fiesta

Udostępnij

Do 21 stycznia potrwa nabór do konkursów scenariuszowych 12. festiwalu Script Fiesta. Tytuły z konkursu głównego ocenią m.in. Olga Tokarczuk, Jerzy Skolimowski i Małgorzata Szumowska. Autora najlepszego konceptu scenariusza serialu wyłonią Juliusz Machulski, Michał Kwieciński i Kalina Alabrudzińska.

Jak przypomnieli organizatorzy wydarzenia w czwartkowym komunikacie, Script Fiesta jest "jedynym w Polsce i jednym z największych w Europie festiwali filmowych poświęconych sztuce scenopisarstwa oraz słowu". "To cztery dni bezpłatnych projekcji filmowych, paneli dyskusyjnych i wykładów mistrzowskich, a także dwa konkursy scenariuszowe: na najlepszy scenariusz polskiego filmu fabularnego, którego premiera miała miejsce w 2023 roku oraz na koncepcję serialu" - podali.

W tym roku kapitułę konkursu głównego na zrealizowany scenariusz stworzą: Olga Tokarczuk, Jerzy Skolimowski, Maciej Ślesicki, Małgorzata Szumowska, Paweł Maślona, Tomasz Habowski i Kaja Krawczyk-Wnuk. "Członkowie i członkinie kapituły obejrzą 10 wyselekcjonowanych filmów i wybiorą zwycięski tytuł. Podczas festiwalu odbędą się projekcje trzech wskazanych przez kapitułę filmów. Nagroda główna w wysokości 50 tys. złotych zostanie wręczona autorowi lub autorce scenariusza podczas gali rozdania nagród" - czytamy.

Natomiast laureata konkursu na koncept scenariusza serialu wyłonią: Juliusz Machulski, Michał Kwieciński i Kalina Alabrudzińka. "Zwycięska koncepcja zostanie ogłoszona podczas gali rozdania nagród – jej twórca lub twórczyni otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. złotych" - poinformowano.

Według dyrektora artystycznego Script Fiesty Artura Zaborskiego, "panorama polskiego serialu stale się poszerza, pojawiają się na niej coraz ciekawsze punkty". "Dlatego tym bardziej zachęcam do wzięcia udziału w konkursie scenarzystki i scenarzystów poruszających się po najróżniejszych obszarach sztuki scenopisarstwa. To dla was dobry moment, żyjemy wszak w złotej erze serialu. Nasz konkurs ma być dla was trampoliną " - powiedział, cytowany w komunikacie.

Nabór do obu konkursów potrwa do 21 stycznia. 12. Script Fiesta odbędzie się w dniach 18-21 kwietnia.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie: www.scriptfiesta.pl/. (PAP)

autorka: Daria Porycka

dap/ dki/

źródło: https://dzieje.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się