Olga Tokarczuk krytykowana. Fundacja: noblistka nie jest organizatorką

Olga Tokarczuk krytykowana. Fundacja: noblistka nie jest organizatorką

Olga Tokarczuk krytykowana. Fundacja: noblistka nie jest organizatorką

Udostępnij

Fundacja Olgi Tokarczuk kolejny raz organizuje Festiwal Góry Literatury. Tym razem cenionemu wydarzeniu literackiemu towarzyszą kontrowersje. Komunikat organizatora na temat współpracy z partnerami wywołał falę negatywnych komentarzy. "Bez nich by się to nie udało" — czytamy w komunikacie, po którym Fundacja Olgi Tokarczuk odpowiada na pytania Onetu w tej sprawie. Podkreśla, że "Olga Tokarczuk nie jest organizatorką festiwalu".

Festiwal Góry Literatury organizowany jest od 2015 r. na Dolnym Śląsku z inicjatywy Olgi Tokarczuk, a od roku 2021 r. odpowiada za niego fundacja noblistki. Jego głównymi celami są: aktywizowanie kulturalne i obywatelskie mieszkańców, edukacja kulturalna, diagnozy i dyskusje na temat ekologii, równości praw, tożsamości, wolności słowa, niemieckiego, czeskiego i polskiego dziedzictwa kulturowego, współpracy transgranicznej i zrównoważonego rozwoju regionu poprzez kulturę.

Tokarczuk krytykowana. "Bez nich by się nie udało"

Tegoroczna impreza jest organizowana po raz 9. w dniach 7-16 lipca 2023 r. W zapowiedziach pojawiają się komunikaty o współpracach z partnerami. Jeden z nich budzi kontrowersje.

"Bez nich by się to nie udało. Przedstawiamy instytucje, organizacje i firmy, dzięki którym możemy organizować Festiwal Góry Literatury. Z KRUK S.A. organizujemy spotkanie o feminatywach w polskim prawie. Z Sylwią Gregorczyk-Abram, Michałem Rusinkiem i Aliną Szeptycką rozmawia Irek Grin" — czytamy. Mowa o firmie windykacyjnej...

Przeczytaj cały artykuł:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się