Ogólnopolska Izba Księgarń
Olga Tokarczuk w finale EBRD Prize

Olga Tokarczuk w finale EBRD Prize

Olga Tokarczuk w finale EBRD Prize

Udostępnij

Olga Tokarczuk znalazła się w ścisłym finale międzynarodowej nagrody Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Jury doceniło powieść "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Powieść przetłumaczyła laureatka zeszłorocznej edycji przyznawanej przez Instytut Książki nagrody Transatlantyk, Antonia Lloyd-Jones. Laureata poznamy 7 marca.

Olga Tokarczuk znalazła się w ścisłej trójce nominowanej do nagrody Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Angielskie tłumaczenie książki Prowadź swój pług przez kości umarłych ma szansę wygrać drugą edycję tego konkursu.

Obok Tokarczuk na liście znalazły się jeszcze Soviet milk Nory Iksteny (przetłumaczona z łotewskiego przez Margitę Gaelitis) i The Devil's Dance Hamida Ismailova (przełożona z uzbeckiego przez Donalda Rayfielda we współpracy z Johnem Farndonem). 

Na długiej liście nominowanych była także powieść Lala autorstwa Jacka Dehnela, którą również przełożyła Antonia Lloyd-Jones.

Zwycięzca tegorocznej edycji zostanie ogłoszony 7 marca, podczas uroczystości w siedzibie organizacji w Londynie. Główna nagroda wynosi 20 tysięcy euro i jest dzielona pomiędzy pisarza i tłumacza. W zeszłym roku kapituła uhonorowała tureckiego pisarza Burhana Sönmeza i tłumacza Ümita Husseina za książkę Stambuł, Stambuł (polskie wydanie powieści ukazało się nakładem Książkowych Klimatów).


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się