Ósma edycja Big Book Festival pod koniec czerwca

Ósma edycja Big Book Festival pod koniec czerwca

Ósma edycja Big Book Festival pod koniec czerwca

Udostępnij

Międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się po raz ósmy od 26 do 28 czerwca w Warszawie. Na progu lata, w pierwszy weekend wakacji, wybuchnie miłość do książek. Hasło tegorocznej edycji to CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE.

„Kiedy czytasz, przeżywasz miłość. Kiedy piszesz, wyznajesz ją. Czytelnika i pisarza łączą intymność i zaufanie. Między nimi wydarza się wielkie uniesienie, poważna namiętność.  Albo miłość na całe życie. Bo literatura to intensywny ekstrakt uczuć i próba zbliżenia” – czytamy w komunikacie organizatorów BBF.

W tym roku Big Book Festival celebruje książki jako wielką i łagodną siłę miłości. Literatura nie krzywdzi – otwiera, łączy, zachwyca. Czytamy bez uprzedzeń i podziałów. Z zaangażowaniem, oddaniem i namiętnością.

„Dla nas literatura jest olbrzymem o czystych intencjach. To wieloryb, który pochłonął ogrom ludzkich przeżyć i doświadczeń. Niesie je przez świat, z nikim nie walcząc. Dla pisarza i czytelnika książka jest najważniejszym wyrazem miłości do innych, natury i siebie samego. Kiedy spotykamy się w opowieści, przekraczamy samotność. Odkrywamy, budujemy głębokie relacje – z historią, bohaterami, całym światem. Żyć i nie czytać? Można, ale czy chcemy żyć bez miłości?“ – mówią Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji „Kultura nie boli“, współtwórczynie festiwalu.

Big Book Festival potrwa trzy dni. Przyjadą pisarze ze świata, a polscy zmierzą się z zaskakującymi tematami i formułami wydarzeń. Publiczność nie pozostanie dłużna, bo na BBF obecność oznacza też zaangażowanie. „To jest festiwal czytelników, współtworzony przez ich emocje, myśli i zachowania. Pisarz i odbiorca są tu partnerami, sami decydują, co przeżyją“ – mówią organizatorki.

Wśród kilkudziesięciu wydarzeń nowatorskiego festiwalu będą te, z których Big Book Festival słynie. Pokazywane tylko raz, w nietypowych przestrzeniach, spektakle, happeningi i performanse. „Literatura budzi emocje, które chcemy ożywiać i wprowadzać między ludzi w gorący, poruszający sposób. Intymne czytanie jest tylko jedną z wielu form życia tekstu. Pozwalamy się w nim zanurzyć i zaznawać go z innymi” – mówią Król i Wilk.

Big Book Festival w 2020 r. wraca na Stary Mokotów. Wydarzenia odbędą się w trzech sąsiedzkich lokalizacjach: Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81, w Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz w willi i muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51. Trzy adresy z trzech epok architektonicznych i społecznych pozwolą stworzyć kameralny i lokalny klimat festiwalu o światowych horyzontach.

Big Book Festival powstał w 2013 r. z miłości do czytania i jako pierwszy w historii Warszawy festiwal literatury. Jest jedynym w Polsce wydarzeniem literackim międzynarodowej rangi tworzonym samodzielnie przez niewielką organizację pozarządową.

Pierwsze szczegóły programu zostaną ogłoszone w marcu.
Więcej: bigbookfestival.pl

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się