Ogólnopolska Izba Księgarń
Rok Conrada

Rok Conrada

Ostatnie atrakcje obchodów Roku Conrada

Udostępnij

Wystawa o Josephie Conradzie, mural dedykowany pisarzowi oraz spacer śladami tego wyjątkowego podróżnika. Przed nami ostatnie projekty realizowane w ramach obchodów przypadającej w tym roku, okrągłej 160. rocznicy urodzin Josepha Conrada.

Dotychczas zrealizowane wydarzenia, a także te planowane na końcówkę roku obejmują różne sfery literatury i kultury. Ich motywem przewodnim jest podróż rozumiana jako życiowa droga pisarza, rozpoczęta w Polsce i prowadząca go w najdalsze zakątki świata.

Warsztaty ilustratorskie z Joanną Rusinek

6 grudnia o godz. 10:00 zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat, do księgarni DeRevolutionibus, na mikołajkowe warsztaty ilustratorskie z Joanną Rusinek, która zabierze najmłodszych w morską podróż śladami Josepha Conrada. Joanna Rusinek to krakowska graficzka, ilustratorka książek dla dzieci, autorka ilustracji prasowych, okładek książek i plakatów, współwłaścicielka studia graficznego Kreska i Kropka, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Liczba uczestników jest ograniczona. Udział w warsztatach jest darmowy, zapisy mailowe pod adresem: kontakt@miastoliteratury.pl.

Wystawa o Josephie Conradzie przed Pawilonem Wyspiańskiego

Do 31 grudnia można oglądać wystawę plenerową na urokliwym skwerze Placu Wszystkich Świętych, historycznym centrum Krakowa – oczywiście dedykowaną Conradowi. Na planszach przy Pawilonie Wyspiańskiego znajdziemy m.in. podstawowe informacje o pisarzu i związanych z nim miejscach w Krakowie. Wszystko to w towarzystwie charakterystycznych grafik Mateusza Kołka.

Mural Josepha Conrada

10 grudnia odbędzie się oficjalne odsłonięcie muralu dedykowanego Josephowi Conradowi, który wpisze się w kreatywny klimat poprzemysłowej dzielnicy Zabłocie w Krakowie. Mural wykona Artur Wabik, krakowski artysta uliczny, na podstawie grafiki Mateusza Kołka, krakowskiego ilustratora młodego pokolenia, który opracował dla Krakowskiego Biura Festiwalowego kompletną szatę graficzną Roku Conradowskiego.

Spacery śladami Conrada

Na ostatnie w tym sezonie spacery literackie poświęcone Josephowi Conradowi – niezwykłemu człowiekowi i oryginalnemu pisarzowi – zapraszamy grupy szkolne. Aby wziąć udział w bezpłatnym spacerze wystarczy zarejestrować się pod adresem spacery@miastoliteratury.pl. Terminy ustalimy z Państwem drogą mailową.

Jeszcze więcej wydarzeń literackich w grudniu w Krakowie można znaleźć tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się