XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Rainera Marii Rilke

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Rainera Marii Rilke

Ostatnie dni na zgłoszenie prac w konkursach „Toposu” i Towarzystwa Przyjaciół Sopotu

Udostępnij

Jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać prace do konkursów organizowanych przez dwumiesięcznik literacki „Topos” i Towarzystwo Przyjaciół Sopotu: XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego oraz Konkursu poetycko-plastycznego „Wiersz+Obraz”.

Do XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego uczestnicy powinni przesłać zestaw pięciu wierszy w trzech egzemplarzach, które nie były publikowane i nagradzane w innych konkursach.

Za najlepsze utwory profesjonalne jury przyzna: Poetycką Nagrodę Rainera Marii Rilkego oraz nie mniej niż dwie nagrody drugiego stopnia. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne (główna – 3.000 zł) ufundowane przez organizatorów i fundatorów.

Konkurs ma charakter otwarty, bez ograniczeń wiekowych i wymagań tematycznych.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w 4 października 2019 r. podczas X Festiwalu Poezji w Sopocie. Termin nadsyłania prac: 25 sierpnia 2019 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Szczegółowe informacje o konkursie: https://tps-dworek.pl/xii-ogolnopolski-konkurs-poetycki-im-rainera-marii-rilkego/

***

Przedmiotem konkursu poetycko-plastyczny „Wiersz+Obraz” pod hasłem: Pan Cogito jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej poezją – w tegorocznej edycji wierszem Zbigniewa Herberta ze zbioru Pan Cogito. Tom ten przez krytyków i badaczy literatury został w ankiecie „Sto tomów na stulecie 1918 – 2018” uznany za najlepszą książkę naszej współczesności.

Dopuszcza się różnorodność rodzajów i technik artystycznych w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii.

Do udziału w Konkursie zaproszeni są studenci ASP oraz wydziałów malarstwa i rysunku na innych wyższych uczelniach, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniów szkół plastycznych, a także indywidualnych twórców z terenu Trójmiasta, województwa pomorskiego i całej Polski.

Prace należy nadsyłać (lub dostarczać osobiście) w nieprzekraczalnym terminie do 25 sierpnia 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Profesjonalne jury konkursu w składzie Krzysztof Kuczkowski – poeta, Aleksandra Prusinowska – malarka, ASP i Roswita Stern – malarka, kuratorka, przyzna nagrody finansowe i rzeczowe (Pierwsza nagroda – 3.000 zł) ufundowane przez organizatorów i fundatorów. Prace nagrodzone i wyróżnione w Konkursie zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w galerii Dworku Sierakowskich.

Wernisaż i prezentacja prac nagrodzonych w Konkursie oraz uroczyste wręczenie nagród odbędą się 3 października br. w Dworku Sierakowskich w ramach jubileuszowego 10. Festiwalu Poezji w Sopocie. Wystawa potrwa do 27 października.

Więcej informacji o konkursie: https://tps-dworek.pl/regulamin-konkursu-poetycko-plastycznego-wierszobraz-pod-haslem-pan-cogito/


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się