Ogólnopolska Izba Księgarń
Ostrów Wielkopolski,  biblioteka multimedialna,

Ostrów Wielkopolski, biblioteka multimedialna,

Ostrów Wlkp.: Otwarto pierwszą w Wielkopolsce bibliotekę multimedialną

Udostępnij

Pierwszą w Wielkopolsce bibliotekę multimedialną otwarto w sobotę w Ostrowie Wlkp. Za inwestycję miasto zapłaciło 500 tys. złotych. Dofinansowanie z funduszy unijnych wyniosło 3,2 mln złotych.

Biblioteka multimedialna powstała jako filia Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego przy ul. Kolejowej 24 w Ostrowie Wlkp.

- Nasza biblioteka jest jedyną w Wielkopolsce, a jedenastą w kraju, która digitalizuje swoje zbiory. To właśnie w mediatece będą one udostępniane na nośnikach cyfrowych - powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Zbiory obejmują różne działy: muzykę, literaturę, kulturę techniczną, kino, sztukę, filmotekę i fonotekę. - Wszystko w nowatorskiej i unikatowej formie - podkreśliła prezydent Ostrowa Wlkp.

Mediateka jest wyposażona w najnowsze materiały multimedialne, oprogramowanie oraz nośniki dźwięku i obrazu. Są tam interaktywne ściany i dotykowe, bezszwowe monitory.

- Obiekt ma żyć i przyciągać ostrowian - podkreśliła prezydent. Jak zapowiedziała, mediateka będzie też miejscem lekcji i zajęć dla młodzieży szkolnej. By w nich uczestniczyć, wystarczy wyrobić sobie kartę biblioteczną.

Biblioteka jest dostosowana dla niewidomych - specjalne stanowiska wyposażono w system komunikacji brajlem. Wszystkie pomieszczenia dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się