Oświadczenie Fundacji Historia i Kultura

Oświadczenie Fundacji Historia i Kultura

Oświadczenie Fundacji Historia i Kultura

Udostępnij

Fundacja Historia i Kultura, organizator między innymi Targów Książki w Warszawie, Targów Książki w Katowicach oraz Targów Książki Historycznej, potępiając rosyjską inwazję na Ukrainę, łamanie prawa międzynarodowego i nieludzkie ataki na ukraińską ludność cywilną, zawiesza wszelką współpracę z rosyjskimi instytucjami kulturalnymi – poinformował Waldemar Michalski, Prezes Fundacji.

Już w piątek 25 lutego wystosowaliśmy pismo do Ambasady Ukrainy, z którą wcześniej planowaliśmy obecność wydawców ukraińskich w Warszawie w ramach zbiorowego stoiska na Targach Książki w maju, oferując przygotowanie im tego stoiska bezpłatnie oraz wszelką inną pomoc w tym zakresie. Jednocześnie anulowaliśmy rezerwację rosyjskiego stoiska zbiorowego. Po raz pierwszy od wielu lat na targach w Warszawie nie będzie więc reprezentacji wydawców z Rosji. W pełni popieramy apel Ukraińskiego Instytutu Książki o to, by blokować i bojkotować udział instytucji, organizacji i wydawców rosyjskich m.in. w wydarzeniach targowych na świecie do czasu zaprzestania szerzenia nienawiści i krwawego terroru przez Rosję.

Byliśmy również jednym z inicjatorów podjęcia przez Konferencję Dyrektorów Międzynarodowych Targów Książki solidarnej decyzji o podobnym zakresie działań w stosunku do uczestników z Federacji Rosyjskiej na wszystkich, międzynarodowych targach książki na świecie należących do tego grona. Obecnie pracujemy nad wspólnym oświadczeniem w tej sprawie, które zostanie upublicznione w dniu rozpoczęcia Targów Książki Dziecięcej w Bolonii – powiedział Jacek Oryl, Dyrektor Targów Książki w Warszawie.

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się