Nagrody Europa Nostra 2021!

Nagrody Europa Nostra 2021!

Otwarty nabór do Europejskiej Nagrody Dziedzictwa Kulturowego. Nagrody Europa Nostra 2021!

Udostępnij

Europa Nostra Awards to najważniejsze wyróżnienie w Europie w dziedzinie dziedzictwa kulturowego. Przyznawane są od 2002 roku przez Europa Nostra przy wsparciu programu Kreatywna Europa.

Trwa nabór zgłoszeń do przyszłorocznych Europejskich Nagród Dziedzictwa Kulturowego. Projekty można nadsyłać do 1 października 2020 roku poprzez dedykowaną do tego stronę Stowarzyszenia Europa Nostra.

Europa Nostra Awards to najważniejsze wyróżnienie w Europie w dziedzinie dziedzictwa kulturowego, kierowane do architektów, rzemieślników, specjalistów z zakresu dziedzictwa kulturowego, wolontariuszy, instytucji publicznych oraz prywatnych, a także lokalnych społeczności.

Europejskie Nagrody Dziedzictwa Kulturowego przyznane zostaną 30 osiągnięciom z dziedziny dziedzictwa kulturowego. Cztery projekty otrzymają Grand Prix, a jeden z i nich uhonorowany zostanie Nagrodą Publiczności.

Nagrody Europa Nostra zostaną przyznane w następujących kategoriach:

  • Konserwacja,
  • Aktywna działalność na rzecz dziedzictwa kulturowego,
  • Badania,
  • Edukacja, szkolenia i zwiększanie świadomości.

Ponadto, podobnie jak w 2020, spośród złożonych wniosków przyznane zostaną również dwie nagrody specjalne ILUCIDARE za doskonałość w dziedzinie innowacji i stosunków międzynarodowych opartych na dziedzictwie.

Nagrody European Heritage Awards / Europa Nostra Awards, zostały ustanowione w 2002 r. przez Europa Nostra przy wsparciu programu Kreatywna Europa. Nagrody specjalne ILUCIDARE są wspierane przez unijny program badań i innowacji „Horyzont 2020”. Nagrody przyniosły zwycięzcom znaczne korzyści, takie jak większy (międzynarodowy) zasięg, zwiększenie liczby odwiedzających i dalsze finansowanie.

 Termin nadsyłania projektów to 1 października 2020 r.

Serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: 23/06/2020

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się