"Czerń nie zapomina", Agnieszka Hałas - premiera 14 lipca

"Czerń nie zapomina", Agnieszka Hałas - premiera 14 lipca

"Czerń nie zapomina", Agnieszka Hałas - premiera 14 lipca

Udostępnij

4 lipca trafi do księgarń piąty tom cyklu dark fantasy „Teatr węży”. Ponownie z Agnieszką Hałas będziecie mogli wkroczyć w świat Zmroczy – przesycony magią, posępny i fascynujący.

„Polska fantasy doczekała się kilku znakomitych uniwersów, a świat stworzony przez Agnieszkę Hałas właśnie się do nich zalicza. Żyje, oddycha i krwawi, a my wraz z nim”. - Robert M. Wegner, pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla

Nota o książkach:

 Po wydarzeniach na Wyspach Śpiewu Krzyczący w Ciemności przepadł jak kamień w wodę. Poszukują go wszyscy – demony Doliny Śniedzi, srebrna magini Akhania ar Vithanare, młoda wróżbitka Lorraine. Oraz żmij Feren Berilt, który ma swoje ukryte powody. Dolina Śniedzi zrobi wszystko, by zemścić się na Krzyczącym i na Akhanii za pokrzyżowanie planów na archipelagu. Tymczasem w Bel Ingre, stolicy Lossoru, dojrzewa nowa intryga Otchłani. Dolina Rdzy szykuje się do wzniecenia tam epidemii, by zdobyć dziesiątki tysięcy dusz. Kiedy sytuacja w Bel Ingre zaczyna się pogarszać, konsekwencje okazują się groźniejsze, niż ktokolwiek przypuszczał. Czy w sytuacji ogromnego zagrożenia możliwe stanie się współdziałanie między srebrem a czernią?

 Opinie o książce:

„ "Teatr węży" to zdecydowanie najlepszy cykl dark fantasy, jaki zdarzyło mi się ostatnimi laty czytać. Gorąco polecam”. -  Anna Kańtoch, pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, laureatka Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego

 
Kilka słów o autorze:

Agnieszka Hałas (ur. 1980), z wykształcenia doktor nauk biologicznych, obecnie tłumaczka i pisarka, redaktorka portalu Esensja. Kocha góry i koty. Od 1996 r. należy do Lubelskiego Klubu Fantastyki „Syriusz”. Jest również docenianą autorką zbiorów opowiadań Między otchłanią a morzem i Po stronie mroku, a także baśniowo-psychologicznej opowieści Olga i osty. DW REBIS wydał następujące tomy cyklu „Teatr węży”: Dwie karty, Pośród cieni, W mocy wichru, Śpiew potępionych. Autorka była nominowana do Nautilusa, Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego (również za Śpiew potępionych w 2020), Nagrody im. Janusza A. Zajdla i dwukrotnie do Śląkfy w kategorii Twórca Roku.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się