"Czerń nie zapomina", Agnieszka Hałas - premiera 14 lipca
4 lipca trafi do księgarń piąty tom cyklu dark fantasy „Teatr węży”. Ponownie z Agnieszką Hałas będziecie mogli wkroczyć w świat Zmroczy – przesycony magią, posępny i fascynujący.
„Polska fantasy doczekała się kilku znakomitych uniwersów, a świat stworzony przez Agnieszkę Hałas właśnie się do nich zalicza. Żyje, oddycha i krwawi, a my wraz z nim”. - Robert M. Wegner, pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla
Nota o książkach:
Po wydarzeniach na Wyspach Śpiewu Krzyczący w Ciemności przepadł jak kamień w wodę. Poszukują go wszyscy – demony Doliny Śniedzi, srebrna magini Akhania ar Vithanare, młoda wróżbitka Lorraine. Oraz żmij Feren Berilt, który ma swoje ukryte powody. Dolina Śniedzi zrobi wszystko, by zemścić się na Krzyczącym i na Akhanii za pokrzyżowanie planów na archipelagu. Tymczasem w Bel Ingre, stolicy Lossoru, dojrzewa nowa intryga Otchłani. Dolina Rdzy szykuje się do wzniecenia tam epidemii, by zdobyć dziesiątki tysięcy dusz. Kiedy sytuacja w Bel Ingre zaczyna się pogarszać, konsekwencje okazują się groźniejsze, niż ktokolwiek przypuszczał. Czy w sytuacji ogromnego zagrożenia możliwe stanie się współdziałanie między srebrem a czernią?
Opinie o książce:
„ "Teatr węży" to zdecydowanie najlepszy cykl dark fantasy, jaki zdarzyło mi się ostatnimi laty czytać. Gorąco polecam”. - Anna Kańtoch, pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, laureatka Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego
Kilka słów o autorze:
Agnieszka Hałas (ur. 1980), z wykształcenia doktor nauk biologicznych, obecnie tłumaczka i pisarka, redaktorka portalu Esensja. Kocha góry i koty. Od 1996 r. należy do Lubelskiego Klubu Fantastyki „Syriusz”. Jest również docenianą autorką zbiorów opowiadań Między otchłanią a morzem i Po stronie mroku, a także baśniowo-psychologicznej opowieści Olga i osty. DW REBIS wydał następujące tomy cyklu „Teatr węży”: Dwie karty, Pośród cieni, W mocy wichru, Śpiew potępionych. Autorka była nominowana do Nautilusa, Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego (również za Śpiew potępionych w 2020), Nagrody im. Janusza A. Zajdla i dwukrotnie do Śląkfy w kategorii Twórca Roku.