PFR i Allegro szukają pionierów nowych technologii

PFR i Allegro szukają pionierów nowych technologii

PFR i Allegro szukają pionierów nowych technologii

Udostępnij

Do 26 czerwca trwa nabór do kolejnej edycji Szkoły Pionierów Polskiego Funduszu Rozwoju. Może wziąć w niej udział każdy, kto ma innowacyjny pomysł na biznes, ale brakuje mu wiedzy i umiejętności, by go rozwijać. „Zdajemy sobie sprawę, że w aktualnej sytuacji gospodarczej innowacje są nam potrzebne, jak nigdy dotąd” – mówi Paweł Borys, prezes Zarządu PFR. Partnerem programu jest Allegro.

Do grona pionierów mogą dołączyć osoby w wieku 20-40 lat, gotowe wziąć udział w międzynarodowym programie edukacyjnym we wrześniu. Wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie startup.pfr.pl/szkola-pionierow/. W zgłoszeniu należy opisać swój pomysł na ścieżkę rozwoju personalnego. Spośród nadesłanych kandydatur PFR wyłoni 50 uczestników, którzy zostaną zaproszeni na 3-tygodniowe warsztaty z udziałem czołowych polskich i międzynarodowych praktyków biznesu i ekspertów, a także na wyjazd zagraniczny wiosną 2021 roku. 

„Gospodarki światowe silnie ucierpiały w związku z Covid-19 i będą potrzebowały jeszcze sporo czasu, aby wrócić do sytuacji sprzed pandemii. Polska, dzięki szybkiej reakcji rządu i wprowadzeniu programów wsparcia dla przedsiębiorców, ma szansę na szybszy powrót do stabilizacji i odrobienie strat, ale będzie to o wiele trudniejsze, jeśli nie będziemy rozwijać rodzimych innowacji. Dlatego już po raz trzeci uruchamiamy Szkołę Pionierów PFR w partnerstwie z Allegro”- mówi Paweł Borys, prezes Zarządu PFR. 

Uczestnicy programu mają szansę stworzyć model biznesowy, zbudować pierwszy prototyp swojego pomysłu czy nauczyć się m.in. marketingu, sprzedaży czy pozyskiwania finansowania na projekty. Zajęcia dla uczestników poprowadzą eksperci z instytucji i firm technologicznych takich jak: Allegro, Booksy, SWPS, Massachusetts Institute of Technology czy Alior Bank. Rozwiązania stworzone przez zespoły zostaną zaprezentowane potencjalnym inwestorom z funduszy PFR Ventures podczas gali finałowej programu. Kilkanaście najlepszych zespołów pojedzie na początku 2021 roku na zagraniczny wyjazd biznesowy, aby rozwijać swoje przedsięwzięcia na międzynarodowych rynkach oraz pozyskiwać cenne kontakty handlowe. 

„Dzięki pakietowi wsparcia dla przedsiębiorców oraz innym naszym działaniom, od początku wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa sprzedaż na Allegro rozpoczęło 15 tysięcy nowych sprzedawców. Wielu z nich praktycznie z dnia na dzień przeniosło działalność do sieci. Już po raz trzeci zaangażowaliśmy się w Szkołę Pionierów, bo widzimy jak wielki potencjał ma polska gospodarka i jak ważne jest ciągłe i konsekwentne podnoszenie jej innowacyjności, szczególnie poprzez nowoczesne technologie” – podkreśla Damian Zapłata, członek Zarządu Allegro.

Dzięki umiejętnościom pozyskanym w trakcie Szkoły Pionierów PFR powstały lub rozwinęły się takie projekty jak: Unicorn VR World – system VR do terapii dzieci ze spektrum autyzmu, JutroMedical - podstawowa opieka zdrowotna przyszłości, Magnetiqa - Innowacyjna technologia elektrostymulacji roślin i nasion dla upraw rolnych, Esportfield – platforma narzędzi dla graczy e-sportu, Propergate – platforma do zarządzania logistyką na budowie czy Reactivepad – przyjazny użytkownikowi arkusz kalkulacyjny. 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się