Piąta edycja nagrody Książka Reporterska Roku

Piąta edycja nagrody Książka Reporterska Roku

Piąta edycja nagrody Książka Reporterska Roku

Udostępnij

Fundacja Grand Press przyjmuje zgłoszenia do piątej edycji nagrody dla najlepszej polskiej Książki Reporterskiej Roku.Nagroda zostanie przyznana przez jury konkursu, składające się ze znawców literatury i reportażu, za publikację o wysokich walorach merytorycznych, warsztatowych oraz językowych, ujawniającą wrażliwość etyczną i społeczną autora/ki przy zachowaniu zasad warsztatu dziennikarskiego, cechującą się pogłębioną analizą rzeczywistości, wykorzystującą wiedzę, dociekliwość i rzetelność autora/ki.

Nagroda zostanie przyznana przez jury konkursu, składające się ze znawców literatury i reportażu, za publikację o wysokich walorach merytorycznych, warsztatowych oraz językowych, ujawniającą wrażliwość etyczną i społeczną autora/ki przy zachowaniu zasad warsztatu dziennikarskiego, cechującą się pogłębioną analizą rzeczywistości, wykorzystującą wiedzę, dociekliwość i rzetelność autora/ki.

Do konkursu można zgłaszać książki reporterskie żyjących autorów polskich, wydane w okresie od 1 sierpnia 2023 roku do 31 lipca 2024 roku, będące pierwodrukami. Nie będą oceniane antologie, reportaże literackie, czyli zawierające jakiekolwiek elementy fikcji, biografie niereporterskie, choćby napisane przez dziennikarzy/reporterów, dziennikarskie książki gatunkowe (eseje, dzienniki, autobiografie, książki publicystyczne itp.).

Książki na konkurs mogą nadsyłać ich autorzy oraz wydawnictwa pod adresem: Fundacja Grand Press, ul. Świętokrzyska 30 lok. 150, 00-116 Warszawa, z dopiskiem Książka Reporterska Roku, po uprzednim wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie http://www.grandpress.pl.

Laureatami poprzednich edycji konkursu są: Olga Gitkiewicz za książkę pt. „Nie zdążę”, wyd. Dowody na Istnienie w roku 2020; Katarzyna Wężyk za reportaż „Aborcja jest”, wyd. Agora w 2021 roku; Ilona Wiśniewska za „Migot. Z krańca Grenlandii”, wyd. Czarne w 2022 roku; Bartek Sabela za „Wędrówkę tusz”, wyd. Czarne w 2023 roku.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Grand Press.

Szczegóły konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne na http://www.grandpress.pl.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się