Piąte urodziny kampanii „Mała książka – wielki człowiek” – inauguracja konferencji

Piąte urodziny kampanii „Mała książka – wielki człowiek” – inauguracja konferencji

Piąte urodziny kampanii „Mała książka – wielki człowiek” – inauguracja konferencji

Udostępnij

W ramach programu „Mała książka – wielki człowiek”  udało nam się podarować już ponad 4 000 000 Wyprawek Czytelniczych dla niemowląt, przedszkolaków i pierwszoklasistów. W tym roku nasza kampania społeczna obchodzi piąte urodziny. Z tej okazji zorganizowaliśmy w Bibliotece Narodowej w Warszawie konferencję dla bibliotekarzy, edukatorów i animatorów promujących czytelnictwo wśród najmłodszych czytelników. Otwarcie poprowadził Rafał Patyra, a całość zainaugurował dyrektor Instytutu Książki, Dariusz Jaworski.

Dyrektor Jaworski podziękował gościom za przybycie, a następnie przybliżył pierwsze pięciolecie kampanii. „W ciągu pięciu lat wydaliśmy pięć książek, rozdaliśmy cztery miliony książek, a państwo przeznaczyło na kampanię 55 milionów złotych” – zauważył. Następnie położył nacisk na wspólne, rodzinne czytanie od pierwszych miesięcy życia dziecka, a także opowiedział o najnowszej książce wydanej w ramach kampanii, „Krasnal w krzywej czapce”, która powstała także – z uwagi na tragiczne okoliczności, w jakich po inwazji Rosji znaleźli się Ukraińcy – w wersji dwujęzycznej, polsko-ukraińskiej. Dyrektor Jaworski wyjawił, że w przyszłym roku do szkół trafią nowe książki.

Na koniec dyrektor IK podziękował wszystkim, dzięki którym kampania działa i którzy mają w niej swój udział, a więc także bibliotekarzom i edukatorom.

Po nim głos zabrał Jarosław Czuba, dyrektor generalny w MKiDN, który odczytał list od prof. Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Premier Gliński dziękował w nim wszystkim zaangażowanym w realizację projektu.

Głos zabrali również Ambasadorowie kampanii, Redbad Klynstra i Emilia Komornicka-Klynstra, oraz dyrektor Biblioteki Narodowej, dr Tomasz Makowski.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się