Biblioteka Słó - Wtedy W Lonszscu
 "Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ, Krzysztof Wójcik,

"Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ, Krzysztof Wójcik,

Pieniądze, miłość i śmierć - najnowsza książka Krzysztofa Wójcika, "Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ"

Udostępnij

Już 14 maja do księgarń trafi nowa książka Krzysztofa Wójcika, autora bestsellerowych Psów WojenPolicjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ! Tym razem, Krzysztof Wójcik zdradza tajemnice pracy oraz śledztw Centralnego Biura Śledczego. Wśród poruszanych tematów w książce Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ, znalazły te dotyczące najgłośniejszych spraw kryminalnych z końca lat dziewięćdziesiątych: historia „Willy’ego” i „skoku stulecia”, przestępstw gangu pruszkowskiego na Wybrzeżu, czy gangu policjantów-porywczy działających na Pomorzu w latach 1998-2003.

Treść najnowszej książki Krzysztofa Wójcika, oparta jest na analizie akt oraz przeprowadzonych rozmów z oficerami i przestępcami.

Pieniądze, miłość i śmierć - książka Policjanci i gangsterzy jak w soczewce skupia brutalne poczynania półświatka przełomu wieków, brzemienne w skutki romanse i płynne przenikanie się struktur mafii i policji.

Nota o książce:

„Willy”, polski Al Capone, bezwzględny morderca i autor „skoku stulecia” na konwój pocztowy w Gdańsku w 1999 roku. Czy operacje plastyczne pomogły mu zmienić tożsamość i uniknąć odpowiedzialności? Porwanie nastolatki w Gdyni w 2002 roku po mistrzowsku zaplanował policjant. Czy kret w CBŚ pomagający porywaczom mógł prowadzić śledztwo we własnej sprawie? Dlaczego w 2000 roku zginął król narkobiznesu na Pomorzu? Jak „Pruszków” przejmował Sopot i legalne interesy trójmiejskich biznesmenów? Jak pracowało się w CBŚ na początku jego działalności i jak sami funkcjonariusze rozwijali ten skrót? To tylko niektóre wątki najnowszej książki Krzysztofa Wójcika opisującej kulisy śledztw CBŚ i codzienną pracę tajniaków.

Kilka słów o autorze:

Krzysztof Wójcik (ur. 1973), reporter, dwukrotny zdobywca nagrody Grand Press (za publikacje o korupcji na wydziale prawa Uniwersytetu Gdańskiego i w pomorskim wymiarze sprawiedliwości) oraz laureat „Złotego Notesu” Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za całokształt pracy reporterskiej. Współpracował z „Gazetą Wyborczą”, „Rzeczpospolitą”, TV Puls, „Tygodnikiem Powszechnym” i TVP. Jest autorem książek Depresja miliardera. Historia Ryszarda Krauzego, Mafia na Wybrzeżu, Psy wojen(REBIS, 2017) oraz Skorpion.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się